en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Warsztaty - TDD - pragmatycznie.

Wydarzenie:
Warsztaty - TDD - pragmatycznie.
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.09.2018 (czwartek)
Godzina:
13:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
HolidayInn
Adres:
Grodzka 36
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Przy okazji święta bydgoskiego IT jakim wg. nas jest konferencja bITconf 2018 chcielibyśmy Was zaprosić na cykl warsztatów towarzyszących konferencji. Warsztaty są darmowe i otwarte dla wszystkich tak by nawet osoby którym nie udało się zdobyć wejściówki na konferencję mogły skorzystać z tego wydarzenia.


Ten Warsztat zatytułowany jest: TDD - pragmatycznie


Czas trwania: ok 3,5 gdziny

Język: polski


Opis:

TDD jest świetnym narzędziem do wytwarzania wysokiej jakości kodu biznesowego. Wielu programistów twierdzi, że stosuje TDD, często myśląc jedynie o pisaniu testów jednostkowych. Czasami jeszcze dodaje się magiczne określenie "przed implementacją". Przez lata powstało sporo interpretacji TDD. Tak naprawdę, każdy myśli trochę o czymś innym, gdy słyszy te magiczne trzy literki. Błędne stosowanie tej techniki np. do pisania testów jednostkowych "na siłę" do absolutnie każdego kodu (również typowo infrastrukturalnego) często prowadzi do zniechęcenia i w efekcie do całkowitego porzucenia TDD.


W trakcie tych warsztatów nauczysz się podstaw TDD od strony pragmatycznej. Na początek przedstawimy 1 - 2 proste problemy ćwiczeniowe (TDD Kata) w celu zrozumienia idei samej metodologii. Następnie, spróbujemy razem wymodelować kawałek bardziej złożonego systemu bazującego na popularnych potrzebach biznesowych. W trakcie tego procesu odkryjemy, kiedy należy stosować TDD, a kiedy lepszym wyjściem jest prosty test integracyjny. Natrafimy także na pułapki, na które może wyprowadzić nas nieprawidłowe stosowanie TDD.


Warsztaty poprowadzi:


Michał Wojtyna – Pomysłodawca, założyciel i programista w firmie Slidetorial. Pasjonat dobrych praktyk programistycznych, żywo zainteresowany rozwojem polskiej sceny startupowej. Wieloletni entuzjasta Spring Framework, dobrej architektury i TDD. Ostatnio szczególnie zainteresowany metodologią DDD. Doktorant na UMK zajmujący się zagadnieniami związanymi z inżynierią oprogramowania i DDD.


Warsztaty odbędą się w hotelu HolidayInn przy ul. Grodzkiej 36 w Bydgoszczy.


Zapisy będą możliwe od czwartku 6 września od godziny 21:00. Mamy tylko 14 miejsc więc kto pierwszy ten lepszy. Niezbędne jest podanie prawdziwego Imienia i Nazwiska w koncie meetup.


Wymagane jest przyniesienie własnego sprzętu komputerowego. Jako że nie gwarantujemy, że uda nam się wszystkim zapewnić połączenie do internetu gorąco zachęcamy do zaopatrzenia się we własne połączenie LTE w miarę możliwości.


Dodatkowe wymagania będą ogłoszone po zebraniu grupy szkoleniowej.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Bydgoszcz

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
4 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia