Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WordUp Wrocław #7

Wydarzenie:
WordUp Wrocław #7
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
15.04.2016 (piątek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
The Winners Pub
Adres:
ul. Włodkowica 5
Strona www:
Agenda:
  • 18:30 – Rozpoczęcie
  • 18:40 – Jak zacząć zdalnie zarabiać na WordPressie Beata Kazimieruk – copywriterka doświadczona w pracy zdalnej, uwielbiająca teatr, prawo i internet, obecnie wspiera organizację WordUpów we Wrocławiu oraz WordCamp Polska 2016, który odbędzie się w Gdyni – opowie o formach prawnych działalności Freelancera i możliwościach uzyskania dotacji.
  • 19:00 – Przerwa na networking
  • 19:20 – Statycznie czy dynamicznie? Tomasz Dziuda – miłośnik i propagator WordPressa, organizator WordUp Łódź, współorganizator WordCamp Polska 2014/2015, pasjonat nowych technologii webowych, członek zespołu tworzącego Perfect Dashboard – platformy ułatwiającej pracę administratorów stron internetowych – spróbuje zasiać nieco wątpliwości czy aby nie przesadzamy czasem z użyciem WordPressa.
  • 19:40 – Przerwa na networking:
  • 20:00 – Prosty i szybki Cache pikowy w WordPressie Piotr Niewiadomski – Tech Lead w Clearcode.cc – opowie jak w prosty sposób można serwować statycznie strony z wcześniej wyrenderowanych plików cache.
  • 20:20 – Networking i piwo!
Opis:
Tym razem o zdalnej pracy z WordPressem i uzyskiwaniu dofinansowań, zastanowimy się nad tym, czy czasem strona dynamiczna to przesada, a na deser zobaczymy jak prosto i szybko zacząć cache'ować.
Dla kogo są WordUpy? W dużym skrócie to są dla wszystkich. A tak na serio to będziemy starali się, żeby tematy były różne i każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Mamy także w planach spotkania tematyczne – np. o stronach wielojęzycznych na WP. Podczas każdego spotkania będą 3 prezentacje, każda o innym poziomie zaawansowania.
Pierwsza prezentacja będzie dla uczestników dopiero zaczynających zabawę z WordPressem i tych, który chcą go poznać. Tematy prezentacji będą obejmowały instalację, obsługę WP, dopasowanie motywów i używanie wtyczek. Czyli wszystko to, co nie wymaga znajomości programowania i grzebania w kodzie.
Druga prezentacja będzie wykraczała poza obsługę WP, proponujemy tematy o ulepszaniu blogów/stron, jak prowadzić biznes w oparciu o WordPressa, dobre rady i praktyki. Ostatnia prezentacja to będzie już samo mięsko dla programistów i heavy userów WordPressa. Nie będziemy owijać w bawełnę, będzie kod i latające Varnishe, popędzane zapytaniami w SQLu. Między każdą prezentacją będzie 20 minut przerwy na networking i zadawanie pytań. Chcemy Was szczególnie mocno zachęcić do tego, ponieważ z doświadczenia wiemy, że to jeden z najlepszych sposobów na wymianę wiedzy pomiędzy uczestnikami spotkań.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia