en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Wykorzystanie mechanizmów psychologicznych w projektowaniu

Wydarzenie:
Wykorzystanie mechanizmów psychologicznych w projektowaniu
Typ wydarzenia:
Webinarium
Kategoria:
UX
Tematyka:
Data:
25.06.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Webinar
Adres:
On your computer
Rejestracja:
Facebook:
Prelegenci:
Opis:

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda wykorzystanie mechanizmów psychologicznych w projektowaniu i badaniach? Jeśli ciekawi Cię to zagadnienie, to koniecznie zapisz się na nasz webinar z Kają Toczyską!


Zadaniem projektanta i badacza UX jest odkryć i zrozumieć potrzeby użytkowników, dla których tworzy produkt lub usługę. Trzeba jednak pamiętać, że za potrzebami związanymi z produktami cyfrowymi stoją inne, podstawowe potrzeby psychologiczne, uniwersalne dla wszystkich ludzi. Znajomość psychologii z jej różnymi odnogami - m.in. społecznej, poznawczej - pozwala świadomie wykorzystywać mechanizmy psychologiczne w pracy projektowej. Wiedza ta pozwala projektować bardziej ergonomiczne interfejsy, tworzyć produkty ze zrozumieniem możliwości i ograniczeń ludzkiego umysłu, a czasem niestety tworzyć też tzw. dark patterny, które mają za wszelką cenę podnieść konwersję. Na webinarium poznasz kluczowe psychologiczne koncepcje, które będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy projektowej, dowiesz się o najważniejszych odkryciach na przecięciu interakcji człowieka z technologią oraz o tym, skąd czerpać sprawdzoną wiedzę o psychologii.Gdzie: Platforma Clickmeeting

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdf2-YY8rMtpq-8O0v-tGZcRx2YmuupFxQ3A_8Zu1xQPSr1BQ/viewform


Prelekcje poprowadzi Kaja Toczyska:

Obecnie Lead UX Designer w firmie inFullMobile Projektantka z kilkuletnim doświadczeniem w zróżnicowanych środowiskach biznesowych - startupach, software house’ach i agencji.

Absolwentka Neurokognitywistyki i HCI, pasjonatka praktycznego wykorzystania psychologii w projektowaniu. Uwielbia dzielić się wiedzą na temat projektowania i badań, prowadziła warsztaty m.in. dla firm To_Reforge, KMD, czy BIK, jako wykładowca w Collegium Civitas i szkole programowania Coders Lab, oraz wiele warsztatów otwartych, np. dla Ladies That UX. Wspiera też lokalną społeczność projektantów jako mentorka dla osób rozpoczynających przygodę w branży IT oraz organizatorka meetupów i konferencji (Future Design, WUD Warszawa).

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia