Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Zbuduj z nami domowy czujnik smogu!

Wydarzenie:
Zbuduj z nami domowy czujnik smogu!
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.10.2019 (wtorek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
TechSoup Polska
Adres:
Chrobrego 12 -14
Opis:

Budujemy obywatelską sieć czujników smogu!


Martwisz się złą jakością powietrza w Warszawie? Chcesz sprawdzić, ile tak naprawdę smogu jest w bezpośredniej okolicy Twojego miejsca zamieszkania?


Dołącz do projektu "Poszukiwacze powietrza", organizowanego przez Warszawski Alarm Smogowy w partnerstwie z Koduj dla Polski, PUOP, Warszawski Hackerspace i Nettigo. W ramach projektu chcemy sprawdzić, czym naprawdę oddychamy w stolicy. Sieć nielicznych publicznych stacji pomiarowych nie daje bowiem pełnego obrazu.


W ramach projektu chętni mieszkańcy mogą zakupić czujnik smogu ze zniżką ok. 50 zł dzięki dofinansowaniu Transport & Environment oraz Nettigo. Całkowity koszt czujnika po zniżce to 120 zł.


Zestaw jest praktycznie tożsamy z zestawem Luftdaten (więcej tu luftdaten.org.pl). Z wyjątkiem czujnika temperatury, który jest inny: BME280. Ten uznaliśmy za bardziej niezawodny.


Czujniki składamy i podłączamy wspólnie podczas warsztatów. Najbliższe odbędą się już 8 i 22 października! Po instalacji odczyty z czujnika będą na bieżąco wyświetlać się na stronie Luftdaten, pokazując stan zanieczyszczenia w obywatelskiej sieci czujników smogu w całej Europie, w tym także w Warszawie!


Chcesz wziąć udział w projekcie? Napisz do nas na [masked] lub wiadomość na Facebooku Warszawskiego Alarmu Smogowego. W wiadomości wybierz dzień, w który możesz przyjść: 8 lub 22.10.onment oraz Nettigo. Całkowity koszt czujnika po zniżce to 120 zł.


Zestaw jest praktycznie tożsamy z zestawem Luftdaten (więcej tu luftdaten.org.pl). Z wyjątkiem czujnika temperatury, który jest inny: BME280. Ten uznaliśmy za bardziej niezawodny.


Mamy już ponad 360 czujników w Polsce i chcemy więcej.

W samej Warszawie jest około 70. Tu sprawdzisz mapę: http://luftdaten.org.pl/


Chcesz wziąć udział w projekcie? Napisz do nas na [masked] lub wiadomość na Facebooku Warszawskiego Alarmu Smogowego.

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia