Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Zielona Góra JUG - OpenTelemtry i wzorzec SCS

Wydarzenie:
Zielona Góra JUG - OpenTelemtry i wzorzec SCS
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.11.2022 (środa)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Klub Studencki Wyspa
Adres:
Wojska Polskiego 65
Strona www:
Opis:

Nasze kolejne spotkanie będzie sponsorowane przez firmę DTP, a wszyscy biorący w nim udział będą mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów. Pierwszy poprowadzi Marcin Stożek (Software Engineering Manager pracujący przy wielu różnych projektach), a drugi - Paweł Nowak (Engineering Lead, pracownik sponsora). Obydwa tematy od praktyków dla praktyków! Będzie coś dla tych, którzy debugują swoje aplikacje, jak i tych, którzy opracowują architekturę całych systemów.

Oprócz porządnej dawki wiedzy - standardowy networking pospotkaniowy. Serdecznie zapraszamy.


OpenTelemetry - Marcin Stożek

OpenTelemetry, projekt standaryzujący zbieranie logów, metryk oraz trejsów coraz częściej pojawia się podczas dyskusji o obserwowalności naszych aplikacji. Podczas prezentacji dowiesz się czym jest OpenTelemetry oraz jak za jego pomocą tworzyć skorelowane ze sobą logi, metryki i trejsy w Javie.


Wzorzec SCS w budowaniu złożonych aplikacji webowych - Paweł Nowak

Od wielu lat branża zmaga się ze złożonością powstających rozwiązań software'owych. Mikroserwisy miały swoje pięć minut, ale i one nie poradziły sobie ze wszystkimi problemami. W dzisiejszej prezentacji pokażę wzorzec samowystarczalnej usługi (self-contained system), który z powodzeniem stosujemy w pracy nad złożonym systemem webowym. Stosując kilka jego zasad możemy ułatwić życie wszystkim uczestnikom projektu: od programisty po PM-a.Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia