Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Hackathony w Polsce 2023 - gdzie znaleźć programistyczne wyzwania?

Julia Szpak, 24 stycznia 2023
Hackathony w Polsce 2023 - gdzie znaleźć programistyczne wyzwania?

Szukasz nowych wyzwań i chcesz przetestować swoje programistyczne umiejętności? Mamy dla Ciebie zestawienie hackathonów, które odbędą się w Polsce w 2023 roku.


Nie wiesz co to jest hackathon? Hackathon to najczęściej 24-godzinny maraton programowania, podczas którego samodzielnie lub razem z kilkuosobowym zespołem tworzysz rozwiązanie dla przedstawionego wcześniej problemu. Dla najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody, a często także możliwość wdrożenia swojego pomysłu.


Uwaga! Wydarzenia zostały posortowane chronologicznie.


[edit z 2024 roku] Aktualną listę znajdziesz w zestawieniu hackathonów na 2024 rok.


BiteHack 2023

Data: 14-15 stycznia 2023

Miasto: Kraków


W tym roku odbędzie się już piąta edycja BiteHacku - 24-godzinowego hackathonu organizowanego co roku przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH. Wydarzenie jest kierowane do studentów, którym zostaną przedstawione zadania w trzech kategoriach: klasycznej (rozwiązanie problemu poprzez napisanie aplikacji komputerowej), robotycznej (projekt, budowa i programowanie robota) oraz AI (stworzenie oprogramowania opierającego się na algorytmach sztucznej inteligencji). Hackathon odbędzie się w Klubie Studio na Miasteczku Studenckim AGH.


Hacknarök 2023

Data: 1-2 kwietnia 2023

Miasto: Kraków


Szukasz hackathonu a interesujesz się nordyckim klimatem? Hacknarök, organizowany przez EESTEC AGH Kraków, to wydarzenie dla Ciebie! Podczas hackathonu uczestnicy zmierzą się z problemami w dwóch kategoriach: w kategorii GAME JAM oraz w kategorii MOBILE APP DEVELOPMENT, która jest realizowana w ramach Międzynarodowego Hackathonu EESTech Challenge, zwycięski zespół zmierzy się w drugim etapie z zespołami z całej Europy.


BEST Hacking League 2023

Data: 15-16 kwietnia 2023

Miasto: Warszawa


BEST Hacking League to 24-godzinny hackathon organizowany przez międzynarodową organizację studencką BEST (Board of European Students of Technology). Wydarzenie jest kierowane dla studentów, którzy w tegorocznej 8. edycji zmierzą się z zadaniami w trzech kategoriach: Hardware, Software lub Artificial Intelligence. Podczas maratonu uczestnicy otrzymają wsparcie doświadczonych mentorów.


Hack4Change 2023

Data: 2-4 czerwca 2023

Miasto: Gdańsk


Hack4Change, czyli 48-godzinny technologiczno-ekologiczny hackathon, podczas którego możesz zmienić świat! Fundacja CODE:ME oraz Kaminski Academy, organizatorzy wydarzenia, tworzą przestrzeń, w której każdy bliski idei walki z kryzysem klimatycznym i innymi problemami naszej planety może pod okiem mentorów pracować nad prototypami proekologicznych urządzeń i aplikacji. Jeśli los planety nie jest Ci obojętny a przy okazji interesujesz się nowymi technologiami, Hack4Change jest dla Ciebie!


HackBB - BBDays4.IT Hackathon 2023

Data: 16-17 września 2023

Miasto: Bielsko-Biała


BBDays4.IT to tygodniowy (i prawdopodobnie najdłuższy w Polsce) festiwal technologiczny pełen aktywności dla programistów i pasjonatów nowych technologii. Podczas wydarzenia odbędzie się 24-godzinny klasyczny hackathon, gdzie uczestnicy będą mogli wykorzystać swoje umiejętności do stworzenia innowacyjnych projektów, konkurując o nagrody pieniężne i zdobywając cenne doświadczenie oraz nowe kontakty.


HackYeah 2023

Data: 30 września 2023

Miasto: Kraków


Którzy pasjonaci programowania, designu i innowacji nie słyszeli o największym hackathonie w Europie, jakim jest HackYeah? To intensywne 24 godziny zmagań z różnymi wyzwaniami, w których można wygrać nagrody o wartości 250 tysięcy złotych, uczestniczyć w warsztatach, nawiązać kontakty ze światowej sławy prelegentami oraz skorzystać z wielu innych atrakcji. Dodatkowo, część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz Fundacji Nauka. To Lubię. Nie może Cię tam zabraknąć!

Ważne! Do końca czerwca są dostępne darmowe bilety typu basic z kodem CROSSWEB!


Hackathon NASA Space Apps Challenge

Data: 7 października 2023

Miasto: Stalowa Wola


Hackathon NASA Space Apps to największy kosmiczny hackathon w Polsce kierowany do każdej kreatywnej osoby (nie tylko programistów!), która posiada otwarty umysł oraz chce tworzyć i rozwijać swoje projekty. Uczestnicy wydarzenia będą mogli pracować na danych dostarczonych przez agencje kosmiczne, a najlepsze pomysły mogą zyskać zainteresowanie organizacji takich jak NASA i stać się międzynarodowym startupem.


AI Game Jam

Data: 13-20 października 2023

Online


Jeśli jesteś miłośnikiem gier komputerowych, interesujesz się sztuczną inteligencją lub po prostu chcesz przetestować swoje umiejętności, to AI Game Jam jest dla Ciebie. Podczas tygodniowego hackathonu online otrzymasz dostęp do materiałów, które ułatwią Ci opanowanie różnych technologii (na wszystkich poziomach zaawansowania!), nawiążesz kontakt z doświadczonymi mentorami z branży AI oraz popracujesz (z zespołem lub samodzielnie) nad swoim gamingowym projektem.

Wydarzenie jest podzielone na trzy zadania - stworzenie gry opartej na algorytmach sztucznej inteligencji, zaprojektowanie innowacyjnych rozszerzeń dla graczy i twórców gier a także stworzenie narzędzia ułatwiającego pracę game developerom.


_____________________


Nic Cię nie zaciekawiło? Sprawdź inne nadchodzące wydarzenia z branży IT, UX, marketingu i startup TUTAJ.Image by Freepik
Blog - najnowsze wpisy