Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Hackathony w 2024 roku - zestawienie interesujących maratonów programowania

Julia Szpak, 15 stycznia 2024
Hackathony w 2024 roku - zestawienie interesujących maratonów programowania

Czy kiedykolwiek marzyłeś o wyzwaniach, które pozwolą Ci wcielić w życie swoje pomysły i przetestować umiejętności programistyczne? Oto zestawienie niezwykłych wydarzeń, które nie tylko przetestują Twoje zdolności, ale także otworzą drzwi do fascynującego świata hackathonów.


Hackathon to najczęściej 24-godzinny maraton programowania, podczas którego samodzielnie lub razem z kilkuosobowym zespołem tworzysz rozwiązanie dla przedstawionego wcześniej problemu. Dla najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody, a często także możliwość wdrożenia swojego pomysłu.


Uwaga! W trakcie roku zestawienie będzie aktualizowane. Wydarzenia zostały posortowane chronologicznie.


NextGen GPT AI Hackathon with Clarifai

Data: 12-22 stycznia 2024

Online


NextGen GPT AI Hackathon to wydarzenie skierowane do osób interesujących się sztuczną inteligencją. Za pomocą platformy Clarifai uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp do najnowszych i najbardziej zaawansowanych modeli OpenAI, takich jak GPT-4 (Vision), Assistants API, Text to Speech, GPT-4 Turbo oraz Image Generation DALL-E API. To dzięki nim będą mogli stworzyć najciekawsze aplikacje AI rozwiązujące dowolnie wybrany problem!


BiteHack 2024

Data: 20-21 stycznia 2024

Miasto: Kraków


BITEhack, czyli BEST IT Extended Hackathon, to kolejna edycja hackathonu programistyczno-robotycznego skierowanego do wszystkich studentów, niezależnie od uczelni, na której studiują. W tym roku drużyny zmierzą się w jednej z trzech kategorii: klasycznej (rozwiązanie zadania w dowolnym języku programowania), robotycznej (zbudowanie i zaprogramowanie w pełni działającego robota) oraz GameJam (projekt i implementacja gry przeglądarkowej, komputerowej lub mobilnej).


Global Game Jam 2024

Data: 22-28 stycznia 2024

Online


Global Game Jam (GGJ) to największe wydarzenie związane z tworzeniem gier, które odbywa się na całym świecie i może pochwalić się dziesiątkami tysięcy uczestników zlokalizowanych w ponad stu krajach! Ten trwający aż 7 dni hackathon to idealna okazja dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w game developmencie - niezależnie od stopnia zaawansowania.


AI Game Jam 2024

Data: 16-23 lutego 2024

Online


Interesujesz się game developmentem oraz sztuczną inteligencją? Mamy coś dla Ciebie! AI Game Jam to 7-dniowy hackathon odbywający się w pełni online, w którym uczestnicy będą mogli zbudować grę od podstaw, stworzyć rozszerzenie dla graczy lub zaprojektować narzędzie dla twórców gier. Podczas wydarzenia uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne oraz dostęp do technologii od takich firm jak Anthropic, OpenAI, Stability AI czy ElevenLabs.


Hacknarök 2024

Data: 6-7 kwietnia 2024

Miasto: Kraków


Hacknarök to hackathon programistyczny, którego nazwa bezpośrednio nawiązuje do Ragnaröku - wielkiej bitwy pomiędzy bogami a olbrzymami. Na uczestników tego 24-godzinnego wydarzenia utrzymanego w klimatach nordyckich czekają wyzwania w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to kategoria ogólna, w której jedynym ograniczeniem jest trzymanie się ogłoszonego tematu. Druga natomiast to, pierwszy raz w historii Hacknaröka, embedded, w której uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu aplikacji na mikrokontrolerach.


FPGA Hackathon 2024

Data: 20-21 kwietnia 2024

Miasto: Kraków oraz online


Technologia FPGA jest jednym z fundamentów rewolucyjnych projektów, takich jak szybka telekomunikacja czy autonomiczne samochody. Spróbuj swoich sił w FPGA Hackathon 2024, gdzie możesz zrealizować swoje pomysły i przetestować swoje umiejętności! Hackathon odbywa się w formie hybrydowej - w Krakowie oraz online.


BEST Hacking League 2024

Data: 20-21 kwietnia 2024

Miasto: Warszawa


BEST Hacking League to dwudniowe wydarzenie, które gromadzi najbardziej utalentowanych studentów IT. Podczas 24 godzinnego maratonu programowania uczestnicy tworzą innowacyjne rozwiązania w zakresie czterech kategorii: artificial intelligence, software, hardware oraz cybersecurity. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST działające na Politechnice Warszawskiej.


Hack4Change 2024

Data: 7-9 czerwca 2024

Miasto: Gdańsk


test / https://app.evenea.pl/event/hack4change2024/

Współczesne problemy związane z ekologią w otaczającym nas świecie nie mogą obejść się bez pomocy technologii. Fundacja CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy, organizatorzy hackathonu, chcą zainspirować uczestników do myślenia w nurcie #bethechange! Efektem hackathonu będą prototypy innowacyjnych rozwiązań wspierających walkę z zanieczyszczeniem środowiska, ociepleniem klimatu, poprawą komfortu życia w lokalnych środowiskach oraz kryzysem ekonomicznym i społecznym.


HackBB - BBDays4.IT Hackathon 2024

Data: tba, zazwyczaj odbywa się w połowie września

Miasto: Bielsko-Biała


BBDays4.IT to prawdopodobnie najdłuższy festiwal technologiczny w Polsce! Podczas trwającego ponad tydzień wydarzenia nie mogło zabraknąć hackathonu, czyli okazji dla programistów do sprawdzenia swoich umiejętności w niecodziennej sytuacji. Temat wyzwania, jak co roku, zostanie przedstawiony w chwili rozpoczęcia się wydarzenia.


HackYeah 2024

Data: 28-29 września 2024

Miasto: Kraków


HackYeah to największy stacjonarny hackathon w Europie, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na tym wyjątkowym wydarzeniu możesz nie tylko zrealizować swoje pomysły, lecz również wziąć udział w interesujących prelekcjach, skorzystać z rad doświadczonych mentor oraz nawiązać nowe i cenne kontakty. W poprzedniej edycji na uczestników czekały zadania w aż 19 kategoriach!


Hackathon NASA Space Apps Challenge

Data: tba, zazwyczaj odbywa się na początku października

Miasto: tba


Hackathon NASA Space Apps to największy kosmiczny hackathon w Polsce, gdzie możesz podjąć się stworzenia projektu w ramach wyzwań przygotowanych przez NASA lub stworzyć coś, co wymyślisz samemu lub z zespołem! Uczestnicy podczas trwającego dwa dni wydarzenia uzyskają dostęp do ogromnej bazy danych, narzędzi oraz mentorów, którzy pomogą im zrealizować swoje pomysły.

_____________________


Nic Cię nie zaciekawiło? Sprawdź inne nadchodzące wydarzenia z branży IT, UX, marketingu i startup TUTAJ.
Blog - najnowsze wpisy

Laptopy i notebooki – top 10 modeli
Artykuł sponsorowany, 27 czerwca 2024

Dobry laptop przyda się w każdym domu. W zależności od indywidualnych potrzeb komputer może być przeznaczony do nauki, d