Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

20. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

Event:
20. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
10.01.2017 (tuesday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wydział Matematyki i Informatyki UMK\, Sala S3
Address:
Fryderyka Chopin
Strona www:
Description:
Zapraszam wszystkich na pierwsze spotkanie w nowym 2017 roku oraz już dwudzieste spotkanie naszej grupy Bydgosko Toruńskiej. Agenda:
  • 17:00 – 18:15 Tomasz Waloszek – “Zrozumieć MDX”
Abstrakt: Wiele obecnie się mówi o wielowymiarowych bazach danych. Podczas sesji dowiemy dowiemy się co oznaczają ważne pojęcia jak krotki i zbiory. Sesja będzie głównie przedstawiała jak korzystać z kwarend MDX w wielowymiarowych bazach Analysis Services. W drugiej części będziemy kontynuować eksploarację danych przy wykorzystaniu funkcji MDX tworząc bardziej złożone zapytania.
  • 18:15 – 18:30 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek
  • 18:30 – 20:00 Paweł Potasiński "R you ready? Integracja z R w SQL Server."
Abstrakt: Microsoft pokochał Open Source. Gigant z Redmond przez lata walki na rynku oprogramowania nauczył się, że nic tak nie przyciąga specjalistów do technologii, jak wykorzystanie powszechnie znanych i szeroko wykorzystywanych języków programowania czy framework'ów. Stąd też obecność języka R w produktach i usługach Microsoft - najpierw w Azure Machine Learning, następnie w Power BI, a teraz w SQL Server. Dodatkowo, akwizycja Revolution Analytics spowodowała, że platforma R w produktach Microsoft posiada pewne unikalne, wyróżniające ją cechy. Celem prezentacji będzie demonstracja, jak może wyglądać praca z językiem R z punktu widzenia osoby pracującej na co dzień z systemem SQL Server, niekoniecznie zorientowanej na rolę data scientist :-)
  • Paweł Potasiński
Data Platform Solution Architect w firmie APN Promise S.A. Na co dzień zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i rozwojem rozwiązań z obszaru przetwarzania danych (systemy transakcyjne, analityka i raportowanie, big data, IoT) oraz doradztwem dla klientów i partnerów. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe m.in. jako: administrator baz danych, trener, programista SQL, konsultant, product manager w Microsoft, a także wykładowca na czołowych warszawskich uczelniach. Założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server (PLSSUG). Prelegent na licznych konferencjach takich jak European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Współautor trzech książek poświęconych systemowi SQL Server. Czterokrotnie nagrodzony tytułem SQL Server MVP. Prywatnie domator i zapalony biegacz. Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrację. Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na [masked] Spotykamy się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, tym razem Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń

Profile of employers

Similar events