Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

53. Toruń JUG

Event:
53. Toruń JUG
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
26.06.2019 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Address:
ul. Chopina 12/18
Description:

Zapraszamy na 53. i zarazem ostatnie przed wakacjami spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę 26 czerwca w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18), w sali S9.


Zamknięcie sezonu zapowiada się ciekawie - trochę sztucznej inteligencji połączonej z aktami (i to trzema) brzmi jak dodatkowy odcinek Westworldu :) Ale wracając do rzeczy....


Jak zawsze wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. Zachęcamy Was do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się i przybędą na to spotkanie będą miały szansę na zdobycie jednego z kilku upominków:

  • 2 roczne licencje na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/)
  • 2 ebooki od wydawnictwa Manning (https://www.manning.com)


Ostatni raz w tym sezonie (co przyniesie przyszłość nie wiemy) nagranie spotkania sponsorowane jest przez wspaniałe Simplito (https://simplito.com) i dzięki Nim będziecie mogli zobaczyć to spotkanie na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG)


Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar!


A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:


  • " Wykorzystanie rekurencyjnych sieci neuronowych do generowania sekwencji na przykładzie muzyki."


Sieci neuronowe znajdują coraz więcej zastosowań w aplikacjach do rozpoznawania mowy, tłumaczenia tekstu, generowania obrazów czy też wykrywania chorób. Często określa się je mianem czarnych skrzynek ze względu na ich złożoność. Na wykładzie postaram się wyjaśnić ideę działania sztucznego neuronu oraz jedną z architektur - rekurencyjną sieć neuronową z pamięcią krótkotrwałą LSTM (Long short-term memory) . Na jej podstawie pokażę w jaki sposób można użyć sieci RNN do generowania nut w oparciu o dane pochodzące z plików MIDI.


O prelegencie:

Łukasz Ogan - obecnie pracuje nad rozwiązaniami związanymi z okulografią. W wolnych chwilach uczy innych kodowania, podróżuje i prowadzi bloga. Entuzjasta sztucznych sieci neuronowych i uczenia maszynowego. Po godzinach uzupełnia wiedzę na temat ciągle rozwijających się technologii oraz gra na pianinie.


  • "Reaktywna subskrybcja w trzech aktach"


Historia jednego przypadku użycia reaktywnych subskrybcji z użyciem websocketów, Springa, kafki, graphql i react-native opowiedziana z punktu widzenia dewelopera. Stań razem z naszym bohaterem przed zadaniem integracyjnym, zastanów się nad możliwymi rozwiązaniami.

Prześledź działanie systemu od pojawienia się zdarzenia w zewnętrznym serwisie aż do obsłużenia go w aplikacji mobilnej. Zbuduj pełne rozwiązanie, krok po kroku. Wejdziemy łagodnie w świat architektury zdarzeniowej, ale też ubrudzimy nieco ręce shellem, adnotacjami, camelem i javascriptem. Prezentacja skierowana jest dla osób rozpoczynających w temacie, ale myślę, że eksperci też znajdą coś dla siebie. Serdecznie zapraszam!


O prelegencie:

Paweł Kapała - krzewiciel prostego kodu. Zwolennik programowania i projektowania zorientowanego biznesowo. W długotrwałym małżeństwie z wirtualną maszyną Java. Neofita Clojure.

Profile of employers

Similar events