78. spotkanie Toruń JUG - O "Tworzeniu Open Source" oraz "Flipper Zero"
Cześć!
To już kolejne spotkanie Toruń JUG!
26 marca w godzinach 18:00-20:00 zapraszamy, tak jak ostatnio, na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.
Po spotkaniu, lecimy na klasycznego Afterka - spróbujemy kolejny raz z Pamelą :)
Info dla zmotoryzowanych
Najbliższe miejsca parkingowe dostępne za free możecie znaleźć na Cinema City oraz w okolicy cmentarza na Grudziądzkiej. Trochę dalej, ale dla tych, którzy wolą mieć bliżej z Afterka - koło straży na Legionów.
I jeszcze więcej informacji...
Jak zwykle, wstęp na spotkanie jest wolny, a obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. W celu poprawnej identyfikacji prosimy o podanie imienia i nazwiska w profilu meetupowym.
- Dzięki Simplito będziecie mogli zobaczyć nagrania z tego spotkania na naszym kanale YT,
- Katedra Informatyki Stosowanej UMK WFAIIS zapewnia nam przestrzeń, duży ekran i miękkie siedzenia, z których bardzo się ostatnio ucieszyliście :P
Oprócz tego, sporo fantów dla Was przygotowali:
- Allegro -> książki
- Helion -> książki,
- JetBrains -> vouchery na IDE
Dla naszych Prelegentów, dzięki Allegro, mamy tradycyjną porcelanę jugową :)
A teraz tematy, o których posłuchacie na spotkaniu:
"Jak stworzyć własną bibliotekę open source?"
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł rozszerzenia JUnit 5 o możliwość definiowania testów parametryzowanych w zupełnie nowy sposób. Potraktowałem to jako okazję do stworzenia mojej pierwszej biblioteki open source dostępnej w Maven Central. Projekt ten pokazał mi jak bardzo tworzenie bibliotek różni się od typowego rozwijania backendowych serwisów.
Czego się nauczyłem pracując nad JUnit5 FormattedSource? Jak opublikować taką bibliotekę i zautomatyzować jej wydania? Na co zwrócić uwagę budując takie rozwiązanie? Jak podejść do kwestii testowania?
Podczas wystąpienia podzielę się swoimi doświadczeniami i pokażę JUnit5 FormattedSource w akcji.
O prelegencie:
Mike (Michał) Kowalski - Inżynier wierzący w rzemieślnicze podejście do tworzenia oprogramowania i moc świeżego espresso. Bloger techniczny i konsultant specjalizujący się w systemach rozproszonych działających na JVM. Na co dzień pracuje w części subskrypcyjnej platformy streamingowej Max.
"Flipper Zero: zabawka czy cyber broń?"
Nie tylko opowiem, ale pokażę czym jest Flipper zero.
Chciałbym Wam przybliżyć małe niepozorne urządzenie jakim jest Flipper Zero. Możecie je znać jako zabawkę z TikToka ale można nim badać otaczający nas świat cyfrowy między innymi karty zbliżeniowe, sygnały radiowe, protokół USB i kilka innych.
Postaram się Wam przybliżyć jak zabezpieczone są niektóre systemy kontroli dostępu oraz czy jest groźny ogólnie w świecie IT. Odpowiemy sobie na pytanie czy można nim sklonować kartę zbliżeniową? Czy zastąpi nam pilota do garażu? Czy jest to tylko zabawka którą wyłączymy komuś telewizor dla żartu.
O prelegencie:
Krzysztof Polak – Pracuję jako Security Engineer w Eviden, z wykształcenia technik-elektronik. W wolnym czasie gram w jakieś gry komputerowe albo poprogramuje coś na Arduino / Raspberry Pi.