Logo Crossweb
This event has already taken place. Check upcoming events

ALE Warsztaty: Event Storming

Event:
ALE Warsztaty: Event Storming
Event type:
Workshops
Category:
IT
Date:
12.09.2019 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Grand Parade
Address:
William Hill) (Kotlarska
www:
Speakers:
Description:

O Event Storming'u w ostatnim czasie powiedziano już sporo, a o samej technice jest naprawdę głośno, także za sprawą Thoughtworks i opublikowanej ostatniej edycji Technology Radar. Spektrum możliwych zastosowań Event Storming'u w IT, ale także poza nim sprawia, iż jest coraz częściej adoptowana i wykorzystywana w codziennej pracy zespołów. Znajduje on zastosowanie podczas analizy i usprawniania procesów, wymiany wiedzy w zespole, projektowania i implementacji oprogramowania... A w połączeniu z innymi zwinnymi technikami stanowi bardzo konkretne i efektywne narzędzie codziennej pracy.

Najlepszym sposobem na "rozgryzanie" tej techniki jest aktywne uczestnictwo w samej sesji stormingu, więc po krótkim wprowadzeniu skupimy się na praktycznym "learning-by-doing". Zapoznamy się nie tylko z mechaniką samej techniki, ale również z typowymi artefaktami wynikowymi i ich zastosowaniem. Nie zabraknie przy tym prawdziwych przykładów i historii z zespołów, które posługują się już Event Stormingiem.


Prowadzący: Mariusz Gil

Software architect, trener, z branżą IT związany od ponad 20 lat. Pasjonuje się projektowaniem i implementacją systemów o złożonych wymaganiach biznesowych, machine-learningiem i procesami wytwarzania oprogramowania, które można przełożyć na realną wartość biznesową dla klienta. Speaker i współorganizator wielu otwartych spotkań dla developerów. Obecnie związany z Bottega IT Minds, gdzie ma okazję pracować z wieloma zespołami developerskimi w Polsce i Europie. Mocno zaangażowany w rozwój oraz praktyczne zastosowania EventStormingu.


https://twitter.com/mariuszgil

https://www.linkedin.com/in/mariuszgil/


Plan warsztatów:

- prezentacja wprowadzająca

- podział uczestników warsztatu na 2 grupy

- sesja BigPicture EventStorming

- sesja ProcessLevel EventStorming na wybranym fragmencie domeny

- przegląd i analiza modeli

- słowo podsumowania


Dla zainteresowanych: https://github.com/mariuszgil/awesome-eventstorming

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it!

Profile of employers

Similar events