pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

J/vacon - Online J/va Meetup #4

Event:
J/vacon - Online J/va Meetup #4
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
14.07.2020 (tuesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
www:
Agenda:
  • 15:00 - Wysyłamy link do transmisji zarejestrowanym uczestnikom.
  • 18:30 - Start prezentacji: Lepsze API, szybsze testy i bardziej odporne systemy ze Spring Cloud Contract - Olga Maciaszek-Sharma
  • Q&A - Pytania do prelegenta
Description:

Zapraszamy na wydarzenie J/vacon - Online J/va Meetup #4, które odbędzie się już 14 lipca 2020 o godzinie 18:30 w Internecie w formie transmisji online.


Wydarzenie zrzesza pasjonatów Java.


Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja.


ABSTRAKT


Lepsze API, szybsze testy i bardziej odporne systemy ze Spring Cloud Contract- Olga Maciaszek-Sharma

Jak moglibyśmy lepiej współpracować przy tworzeniu API? Jak ograniczyć czas testowania aplikacji? Jak zapewnić weryfikację wstecznej kompatybilności API w trakcie procesu wdrożeniowego? Podczas tej prezentacji opowiem jak wykorzystać wzorzec Consumer-Driven Contracts do rozwiązania tych i innych problemów i zaprezentuję jedną z dostępnych implementacji CDC - Spring Cloud Contract. Porozmawiamy o praktycznych przypadkach użycia i obejrzymy przykłady w kodzie. Opowiem też o problemach, z którymi można się zetknąć, sposobach ich mitygowania i dobrych praktykach, które miałam okazję poznać najpierw używając narzędzi CDC, a później je współtworząc.


PRELEGENT


+ Olga Maciaszek-Sharma

pracuje jako programistka w zespole Spring Cloud w VMware, przy projektach takich jak Spring Cloud LoadBalancer, Spring Cloud Contract (którego jest pierwszą użytkowniczką i jedną z pierwszych kontrybutorów), Spring Cloud OpenFeign i Spring Cloud Netflix. Programuje na co dzień w Javie i Groovym. Poza tworzeniem bibliotek frameworków ma doświadczenie zarówno w pracy przy nowoczesnych systemach opartych na mikroserwisach, jak i przy rozbudowanych systemach legacy. Poza implementacją procesów biznesowych, zajmowała się tworzeniem narzędzi nakierowanych na ulepszanie procesów CI/CD i konfiguracji nowych projektów. Olga jest też kontrybutorką innycg projektów OSS, takich jak RestAssured, JFairy, Jenkins Job DSL, Jenkins Pipeline Plugin czy Jenkins Stash Pull Request Builder Plugin. Zanim zaczęła pracować jako programistka, pracowała jako Inżynier Jakości Oprogramowania, gdzie przeszła ścieżkę od testów użytkownika, poprzez testy hurtowni danych i kierowanie zespołem testerskim do automatyzacji testów i budowania frameworków i narzędzi testowych.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events