Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

LJUG 2023#6 Kacper Sołtysiak Szybszy start Javy - projekt Leyden

Event:
LJUG 2023#6 Kacper Sołtysiak Szybszy start Javy - projekt Leyden
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
18.10.2023 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Sollers Consulting Sp.z o.o - Lublin
Address:
Spokojna 2
Strona www:
Description:

Zapraszamy na kolejne spotkanie LJUG. W październiku spotkamy się w poniedziałek 18-go października o godzinie 18:00 w przestrzeni firmy Sollers Consulting


Temat: Szybszy start Javy - projekt Leyden

W erze clouda oraz serverless, coraz większy nacisk kładzie się na szybkość uruchamiania aplikacji oraz redukcję cold startów. Szeroko znany GraalVM pozwala na kompilowanie programów napisanych w Javie bezpośrednio do kodu maszynowego, tworząc obrazy aplikacji, które uruchamiają się w ułamku sekundy. W trakcie mojej prezentacji opowiem o nowym, raczkującym projekcie JDK - projekcie Leyden, którego głównym celem jest redukcja czasu potrzebnego na uruchomienie aplikacji - poznamy jego wstępne koncepcje, plany oraz porównamy go do istniejących rozwiązań - między innymi Graala.


Prelegent - Kacper Sołtysiak - Od 2 lat pracuje jako Java Developer w Sollers Consulting. Głównie interesuje się systemami rozproszonymi oraz niskopoziomowymi aspektami programowania. W wolnych chwilach lubi uprawiać sport (zwłaszcza bieganie), a także poznawać nowe języki obce.

Partnerami spotkania są: Sollers Consulting i Lubelska Wyżyna IT

Jest to kolejne wydarzenie wpisujące się w serię wydarzeń związanych z otrzymaniem przez Miasto Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.


Profile of employers

Similar events