Logo Crossweb
This event has already taken place. Check upcoming events

PHPers Wrocław maj 2014

Event:
PHPers Wrocław maj 2014
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
05.05.2014 (monday)
Time:
18:00
Price:
Free
City:
Place:
Pixers.pl HQ
Address:
św. Antoniego 2/4 (brama A, II p)
Registration:
Facebook:
Description:
PHPers zaprasza na długo obiecywane, pierwsze spotkanie we Wrocławiu. Agenda:
  • Nowoczesne frameworki zarządzania konfiguracją / Kuba Winnicki
Jakub opowie jak kultura DevOps zmieniła podejście do zarządzania konfiguracją systemów, wdrażania aplikacji czy skalowania architektury. Będzie co nieco o Puppet i Chef, by przejść do nowych gwiazd na rynku Salt i Ansible, które wprowadziły istny renesans w temacie. Na koniec Kuba omówi jak wdrożyć aplikację PHP od zera do produkcji wraz z całą niezbędną infrastrukturą przy użyciu jednego z frameworków.
  • Mierzenie wydajności aplikacji internetowych / Łukasz Wróbel
Wydajność i skalowalność to jedne z zasadniczych wymagań stawianych popularnym aplikacjom internetowym. Wiedza na temat mierzenia wydajności nie jest zbyt rozpowszechniona, podczas gdy wystarczy naprawdę niewiele, by sprawdzić czy zastosowane rozwiązanie ma szansę się sprawdzić w warunkach produkcyjnych. Jak znaleźć granicę wydajności? Co warto robić? Jakich błędów unikać? Czym powinny się cechować dobre narzędzia pomiarowe? Łukasz postara się przybliżyć odpowiedzi na te pytania.
  • Techniki monitoringu aplikacji PHP / Mariusz Gil
Gdy z aplikacją dzieje się coś złego, serwer nie odpowiada lub zajmuje mu to zbyt dużo czasu, nie ma miejsca na zgadywanie. Poprawną odpowiedź trzeba znać od razu. Istnieje wiele sposobów monitoringu aplikacji webowych. Mariusz przybliży ich wykorzystanie w praktyce. Zarówno do bieżącego monitorowania środowiska, jak i pro-aktywnej jego ochrony czy cappacity-planningu.  
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it!

Profile of employers

Similar events