Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

ScalaWAW #13 - Sync & FS2

Event:
ScalaWAW #13 - Sync & FS2
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
19.02.2019 (tuesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Ludwika Waryńskiego 3a
Address:
Ludwika Waryńskiego 3a
Description:

Cześć! Zapraszamy na ScalaWAW #13 w klasycznej formule wykładów. Spotkanie odbędzie się w biurze AdForm, speakerzy będą z AdFormu, pizza i piwo podczas spotkania będzie sponsorowane przez AdForm, więc zapewne nie jest zadziwiające to, że sponsorem spotkania #13 jest właśnie AdForm!


Przewidujemy nagrania oraz live stream, ale nie zwalnia to nikogo z obecności na miejscu!


Plan:


1. Strumieniować czy nie strumieniować? Odpowiedź to FS2


Strumienie są często niedoceniane i pomijane jako potencjalne rozwiązania. W wielu przypadkach tworzy o wiele bardziej skomplikowane rozwiązania niż ich odpowiedniki strumieniowe. Dlaczego?


Ciężko odpowiedzieć, ale w tej prezentacji opowiem historie w jaki sposób my rozpoczęliśmy prace z FS2, bez poświeceń w postaci braku „czystości" i czytelności kodu.


Łukasz Byczyński


Swoją przygodę z programowanie od 8 bitowego komputera – C64. To była długa droga dla mnie od kodu maszynowego do czysto funkcyjnych konstrukcji. Obecnie, pasjonuje się tworzeniem architektury oprogramowania „wolnej od skutków ubocznych" w rozsądnych ramach kosztowych.

Na co dzień, jestem częścią zespołu odpowiedzialnego za budowanie platformy do rozwoju algorymów uczenia maszynoiwego w Adform.


2. Sync uznany nieetycznym


Scala na przestrzeni kilku ostatnich lat przechylała co raz mocniej w stronę czystego programowania funkcyjnego. Większość pomysłów i technik zaczerpnięto z języka Haskell. Niektóre z nich już teraz uznane są za przestarzał, inne zostały dostosowane do możliwości Scali a jeszcze inne nowe zmierzają w naszym kierunku i niechybnie objawią się w trakcie konferencji w 2019 roku. Spróbujmy zrobić małą retrospekcję, gdzie to wszystko nas zaprowadziło i porównamy z tym co dzieje się w „real-world” Haskellu. Zobaczymy, czy jesteśmy chociaż troszkę bliżej do wyzwolenia z paradygmatu Von Neumanna. Na końcu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteśmy cokolwiek lepsi niż nasi koledzy, którzy programują w imperatywnym stylu.


Tomasz Kogut


Tech Lead w dziale R&D Adform.

Na co dzień zajęty z zespołem, w którym pracuje budową najlepszej platformy do pisania i wdrażania algorytmów uczenia maszynowego.


3. Idziemy do pobliskiego pubu (TBA) kontynuować networking.


Do zobaczenia!

Profile of employers

Similar events