pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

Szczecin PHP Meetup #10 - lokals strajks bak

Event:
Szczecin PHP Meetup #10 - lokals strajks bak
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
25.07.2019 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Technopark Pomerania
Address:
ul. Cyfrowa 4
www:
Facebook:
Description:

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie Szczecin PHP Meetup, które odbędzie się 25. lipca o godzinie 18:00 w Technoparku Pomerania przy ulicy cyfrowej 6 (budynek F2) w sali 0.13.


Najbliższe spotkanie sponsorują firmy Oskar Wegner oraz Tidio.


Przemysław Krzywania - Turbodoładowanie monolitu

Czy ktoś z was pracuje a starą aplikację w Symfony, Laravelu? Czy najchętniej byście cały kod wyrzucili i napisali od nowa bo inaczej ładowanie stron zajmuje kilka sekund? Jeżeli tak to zastanówcie się nad reaktywnym PHP. Case study turbodoładowania monolitu.


O Przemku: Posiada 10-letnie doświadczenie w branży IT. Karierę zawodową zaczynał od programowania w C++ urządzeń mobilnych z Windows CE, następnie Flash oraz .Net, ostatecznie Full-Stack wykorzystujący głównie PHP. Aktualnie product owner produktów IIOT. Fanatyk zwinnego podejścia do wytwarzania oprogramowania.


Arkadiusz Prościak - API Platform as modern and complex API solution

W dzisiejszym świecie nowoczesna aplikacja to dwie osobne usługi - frontend i backend. W kontekście programisty PHP ważna jest część backendowa, którą najczęściej stanowi API (np. REST, GraphQL). Tworzenie customowych rozwiązań API jest często czasochłonne i nieopłacalne, tym bardziej, że istnieją gotowe i łatwe w użyciu rozwiązania. Jednym z nich jest API Platform, które pozwala zaimplementować API w kilka minut. W prezentacji przejdziemy od RDF-a do JSON-LD i powiemy sobie, jak to się ma do schema.org i nowoczesnego REST API. Następnie przejrzymy możliwości API Platform na przykładzie prostego REST API po to, by finalnie wygenerować dokument OpenAPI, na podstawie którego można wygenerować przyjaznego klienta API w prawie każdym języku. Oprócz zachwalania i pokazania jeszcze kilku przydatnych rzeczy, skupimy się też na ciemnych stronach użycia API Platform ;)


O Arku: Development Lead w Coffeedesk (https://www.coffeedesk.pl/). Programuje komercyjnie od ponad 10 lat.

Fan dobrych praktyk, testów automatycznych i Symfony. Skoncentrowany na celu, stara się zawsze znaleźć kompromis pomiędzy nowymi technologiami a dostarczaniem wartości biznesowej. Prywatnie triathlonista - w drodze do ironman-a.


Maria Preyzner - Pact... nie koniecznie z diabłem, o testach kontraktowych.


Każdy kto pracował przy mikroserwisach zna ból wolnych, niedeterministycznych testów integracyjnych które utrudniają pracę. Przy pomocy pacta pokaże jak testować komunikację pomiędzy serwisami i nie oszaleć.


O Marii: Programuje zawodowo żeby jej koty miały godne życie. Fanka Symfony, czystego kodu i capoeiry. Obecnie zawodowo związana z PHP i TypeScriptem. Po godzinach python i eksperymenty na sieciach neuronowych. Pracuje w RedSky.


O naszych sponsorach:


Oskar Wegner- szczecińska firma, na rynku od ponad 25 lat. Ostatnie lata działalności to przesunięcie core biznesowego w stronę platform grywalizacyjnych.

Aktualne oferty pracy w OW znajdziesz na https://www.praca.oskarwegner.pl


Tidio – czyli twórcy aplikacji o tej samej nazwie, a jeden z najszybciej rozwijających się startupów w Polsce, którego potencjał został doceniony i jest wspierany przez bValue - największy na polskim rynku fundusz Venture Capital. Twórcy Tidio zostali także laureatami programu InCredibles, realizowanego przez Kulczyk Investments, mającego na celu wyróżnić i nagrodzić najbardziej innowacyjne startupy, wykazujące się potencjałem do rozwoju międzynarodowego.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events