Tech3camp #85 | Machine Learning & Data Science
17:00 - 17:10 - otwarcie spotkania
17:10 - 17:45 - Akceleracja modeli AI: GPU vs IPU, Mateusz Kasprzak, Graphcore
17:45 - 18:20 - Akt prawny w Legaltech. Wykorzystanie narzędzi ML w grafie powiązań Neo4j, Daniel Paluszek, Klaudia Maciejewska, Currenda
18:20 - 18:35 - przerwa
18:35 - 19:00 - 18:35 - 19:00 - Dwa darmowe narzędzia Data Science, które w 10 minut mogą zmienić Twoje życie, Artur Formella
19:00 - 21:00 - networking
Tech3camp to najbardziej znane spotkania dla społeczności IT w Trójmieście. Na każdym spotkaniu gościmy ponad 100 osób związanych ze światem technologii w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Software Developerów, administratorów sieci oraz baz danych, devopsów, testerów oprogramowania, architektów systemów IT, specjalistów od bezpieczeństwa czy właścicieli firm IT. Tematyka poruszana na spotkaniach pozwala również pozyskać dużą dawkę wiedzy na temat technologii dla e-commerce, product i project menadżerów oraz dla UX-designerów czy grafików.
Podczas Tech3camp dowiesz się jak rozwiązywać problemy IT, jakie szanse i zagrożenia niesie ze osoba technologia, nauczysz się jak realizować nowoczesne projekty i wiele, wiele więcej.
12 spotkań w 2022 roku, ponad 30 prelegentów, a wszystko wspierane przez markę Infoshare - share what IS worthy.
PRELEGENCI:
Mateusz Kasprzak
Mateusz od ponad 4 lat specjalizuje się w akceleracji sprzętowej dla modeli uczenia maszynowego, skupiając się w szczególności na prymitywach algebry liniowej wykonywanych na GPU i akceleratorach AI. Przed dołączeniem do Graphcore, Mateusz pracował nad bibliotekami DNN dla Intel Neural Network Processor for Training (Nervana Crest) i oneAPI. Obecnie zajmuje się rozwojem bibliotek Graphcore's Poplar.
Daniel Paluszek
Ekspert ds. Zarządzania Danymi, Specjalista ds. Wdrożeń w Currenda Sp. z o.o. Zajmuje się oprogramowaniem związanym z obsługą postępowań sądowych. Jako Ekspert ds. Zarządzania Danymi bierze udział w pracach badawczo – rozwojowych, w tym m.in. w projekcie monitorowania zmian aktów prawnych wykorzystującym mechanizmy uczenia maszynowego. Posiada doświadczenie w gromadzeniu i przetwarzaniu danych przestrzennych wykorzystując narzędzia Big Data. Brał udział między innymi w projekcie rozpoznawana znaków drogowych, wykrywania zmian pokrycia terenu z wykorzystaniem danych satelitarnych Santinel-2, czy też modelowaniu i wizualizacji danych medycznych związanych z SARS-CoV-2. Fascynują go duże zbiory danych, potencjał który w nich drzemie oraz nieoczywiste wzorce jakie można z nich wydobyć.
Klaudia Maciejewska
Prawniczka, kierowniczka Centrum badawczo-rozwojowego Currenda Lab, doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ,,Doktorat wdrożeniowy”, inspektor ochrony danych, mediatorka sądowa wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, autorka publikacji z zakresu prawa nowych technologii, sądowego postępowania egzekucyjnego, ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa. Prowadzi badania i prace rozwojowe w obszarze wykorzystania inteligentnych systemów bezpieczeństwa w procesach technologicznych i społecznych, wykorzystania sztucznej inteligencji w systemach teleinformatycznych dla wymiaru sprawiedliwości.
Artur Formella
Software Architekt z 12-letnim doświadczeniem. Pracuje z zespołami Data Science, projektuje terabajtowe systemy baz danych. Pasjonat inteligentnych domów i elektroniki.
Więcej informacji o prezentacjach znajdziesz na naszej stronie:
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Link do rejestracji:
https://livetech.3camp.pl/85mlds