pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

UP#26: Code Node!

Event:
UP#26: Code Node!
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
11.04.2018 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Address:
Dolnych Wałów 8
www:
Description:

Uszanowanko! Największy programistyczny meetup na Śląsku wraca z czymś nowym: meetupem w całości poświęconym Node.js!


  • Adam Polak – Short story about Node.js debugging

Tworzenie oprogramowania to nie tylko implementacja nowych funkcjonalności, ale również utrzymanie istniejącego kodu oraz naprawianie potencjalnych błędów. Na prezentacji pokażę jak debugować zarówno uruchomioną wcześniej aplikację, jak i taką, nad którą dopiero pracujemy. Co to jest memory leak, po co nam debugger, co daje monitorowanie, czy dev tools to tylko frontend, a flame charts to coś więcej niż kolorowe wykresy – tego wszystkiego dowiecie się na prezentacji.


  • Kamil Płaczek – Node.js server-side rendering

Server-side rendering niesie ze sobą liczne korzyści, o których nietrudno zapomnieć w świecie zdominowanym przez aplikacje typu single-page. Uruchomienie naszego SPA na serwerze może nie być jednak tak proste, jak pozornie się wydaje. Porozmawiamy o problemach, z którymi przyjdzie zmierzyć się programiście podczas implementacji SSR, a o których nie zawsze przeczytamy w sekcji "Getting started" dokumentacji naszej ulubionej biblioteki. Uwierzytelnianie, routing czy komunikacja z backendem – to niektóre z tematów, które poruszone zostaną podczas prezentacji na przykładzie Reacta i Express.js.


  • Mariusz Richtscheid – Serverless Node.js

Architektura typu serverless wraz z terminem "Function as a Service" zyskują coraz większą popularność. To całkiem odmienne podejście do tworzenia aplikacji oraz ich wdrażania ma wiele zalet, ale musimy być też świadomi problemów, jakie się z nim wiążą. W trakcie prezentacji pokażę, w jaki sposób można zmodyfikować istniejącą aplikację Node.js tak, by wykorzystać zalety tej architektury.


Zapisujcie się, bierzcie ze sobą znajomych i wpadajcie tłumnie – Stara Poczta pomieści wszystkich! Ciepłej pizzy i zimnych napojów też nie zabraknie. ;)

Participants (1):
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events