pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

[WRO] Azure Workshop Wrocław #2

Event:
[WRO] Azure Workshop Wrocław #2
Event type:
Workshops
Category:
IT
Topic:
Date:
20.07.2019 (saturday)
Time:
10:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Objectivity
Address:
Strzegomska 142A
www:
Description:

Zapraszamy na letnie warsztaty związane z Azure.

Liczba miejsc jest ograniczona po 20 osób na ścieżkę. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Proszę się nie zapisywać, jeśli nie jesteś pewny. Osoby, które nie zmieszczą się w pierwszej dwudziestce trafiają na listę rezerwową i będziemy się z nimi kontaktować telefonicznie.


Link do zapisów na warsztaty: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAYAANcTBeRUMTJQMlZEWjRHUEJXVlBBVlJGQlRTWVk4WS4u


W razie pytań proszę pisać do organizatorów:

Piotr Rogala (Nordcloud)

Michał Jankowski (Objectivity)


Tematy warsztatów:


1. Serverless - prowadzącym będzie Mateusz Dudek (Predica) (20 osób)


Podczas warsztatu zbudujesz rozwiązanie wykorzystujące całą paletę usług serverless oferowanych w Azure. Dowiesz się jak w modularny sposób programować Azure Functions, wywoływać je przez CosmosDb oraz zintegrować to z Office 365 przy użyciu Logic Apps. Do warsztatu wymagany będzie komputer z systemem Windows (lub maszyna wirtualna) z zainstalowanym Visual Studio 2017/2019 oraz podstawowa wiedza z zakresu programowania (Node.js/.NET Core)


2. Intune - prowadzącym będzie Jakub Piesik (20 osób)


Zaczniemy od podstaw, czyli:

  • czym jest Intune,
  • przykładowe zastosowania,
  • omówimy różnice między MDM oraz MAM.


Skonfigurujemy podstawowe opcje i przystąpimy do tworzenia użytkowników oraz grup.

Po utworzeniu odpowiednich grup rozpoczniemy pracę z wdrożeniem przykładowych aplikacji do organizacji (Windows Store for Business), Win32 app wraz z zależnymi aplikacjami oraz Android.


Aplikacje skonfigurowane? Dodajmy zatem pierwsze urządzenie i zobaczmy, w jaki sposób te aplikacje są instalowane i jak nimi zarządzać z poziomu "szarego" użytkownika.

Może chcielibyśmy zablokować kamerę w momencie podłączenia się pod naszą sieć firmową? Albo nie chcemy, aby użytkownik mógł odpalić aplikację Xbox'a na naszym komputerze?


Wykorzystamy AutoPilot w celu wdrożenia systemu dla nowego pracownika wraz z automatyczną instalacją aplikacji oraz profili, które wcześniej stworzyliśmy. Nauczymy się w jaki sposób zbierać niezbędne informacje do pracy z AutoPilotem oraz o tym, że można wdrożyć urządzenie bez posiadania hasła dla końcowego użytkownika.


A może chcielibyśmy, aby nasi użytkownicy na telefonach komórkowych używali do poczty tylko klienta Outlook, a nie Gmaila lub innego oprogramowania? Poznajmy podstawy używania Conditional Access i zablokujemy dostęp do Azure w przypadku zalogowania się z nieautoryzowanej sieci.


Ułatwimy życie naszym pracownikom i automatycznie skonfigurujemy OneDrive używając Administrative Templates oraz wymusimy odpowiednie szyfrowanie na komputerze użytkownika. Wrzucimy klucze odzyskiwania do Azure - czyli spojrzymy na nowoczesne GPO.


Drogi uczestniku - na tym szkoleniu poruszymy na pewno jeszcze kilka tematów, np. Kiosk Mode. Będzie też czas na zadawanie pytań - na wszystkie postaram się odpowiedzieć, jeśli nie uda się od razu - na pewno wrócę do Ciebie z odpowiedzią.Wymagania do warsztatu - Serverless:


  • Subskrypcja Azure - jeśli nie macie takiej proszę o założenia nowego adresu mail w domenie outlook.com a następnie zarejestrowania testowej subskrypcji Azure na ten adres.Wymagania do warsztatu - Intune:


  • Nowa subskrypcja Azure + Office 365. Polecam stworzyć całkowicie nowego tenanta, wziąć triale O365 + EMS na 90 dni, które są z panelu.
  • Windows 10 Enterprise zainstalowany na Hyper-V. Maszyna generacji drugiej z włączonym TPM. Najlepiej byłoby, gdyby miała zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje z kontem lokalnego administratora.
  • Dodatkowo - telefon z Androidem, bo na nim także będziemy pracować. Jeżeli nie będziecie mieli - nic się nie stanie, pokażę wynik na swoim urządzeniu.
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Pracodawcy IT: Wrocław

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
18 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Similar events