Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
<< back to speakers list

Matt Harasymczuk

Trener Sages.pl w obszarze programowania w Python oraz analizy danych. Główny inżynier technologii kosmicznych w firmie Astro Tech i współzałożyciel Analog Astronaut Training Center. Inżynier lotnictwa i kosmonautyki oraz oprogramowania, nurek techniczny, instruktor nurkowania PADI, instruktor pierwszej pomocy EFR poziomu 1 i 2 dla dorosłych i dzieci, były inżynier Europejskiej Agencji Kosmicznej, Allegro, Centralnego Ośrodka Informatyki i pilot.

Studiował lotnictwo i astronautykę w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz informatykę na Politechnice w Poznaniu. Podyplomowo: Medycynę Ekstremalną na UJ, Geofizykę Stosowaną na AGH, Radiobiologię w centrum nuklearnym SCK CEN w Belgii oraz Zarządzanie Przestrzenią Powietrzną na LAW w Dęblinie.

Otrzymał Medal Kopernika za tworzenie fundamentów lotów kosmicznych w Polsce i budowę habitatu Lunares - pierwszego analogu bazy księżycowej i marsjańskiej w Europie. Pełni rolę doradczą w Indyjskiej Organizacji Naukowej w ramach obszaru załogowych lotów kosmicznych i szkolenia astronautów. Uczestnik kursów medycyny taktycznej TCCC poziomu 1, 2 i 3, a także wielu szkoleń amerykańskiej organizacji Project PoSSUM. Dla International Institute for Astronautical Sciences stworzył i prowadził program EVA105 szkolenia kandydatów na astronautów z korzystania ze śluzy Quest międzynarodowej stacji kosmicznej w basenie neutralnej pływalności w Survival Systems USA w Groton, CT. Jest także odpowiedzialny za testy w lotach parabolicznych oraz w neutralnej pływalności projektu Space Mobile Medical Module (Advanced Crew Medical Restraint System) współtworzonego z katedrą medycyny katastrof i pomocy doraźnej wydziału medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współtwórca i właściciel dwóch ciśnieniowych skafandrów kosmicznych LEM suit (Lunar Extravehicular Mobility).

Obecnie projektuje trzy generacje skafandrów do testów podwodnych na 6m, 18m, 42m. Wraz z dr Agatą Kołodziejczyk oraz Uniwersytetem Śląskim w 2019 roku wygrał Global Space Balloon Challenge za najbardziej nowatorskie i edukacyjne stratosferyczne misje balonowe.

Obecnie tworzy centrum szkolenia analogowych astronautów AATC, prowadzi badania z zakresu IoT, smart building, napisał system operacyjny HabitatOS dla baz księżycowych i marsjańskich i działa edukacyjnie w tematyce kosmicznej i obszarze STEM.

Autor 6 książek o załogowych lotach kosmicznych i inżynierii oprogramowania oraz wielu publikacji. Przeprowadził 1072 szkoleń i wykładów przez 6100+ godzin dla ponad 25 tys. inżynierów.


Materiały (4700+ stron) o Python i analizie danych, które udostępniam za darmo
Github

To Twój profil prelegenta? Chcesz nim zarządzać?

List of events related to Matt Harasymczuk

Events (42)

Past events:
(42)