en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

118 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Wydarzenie:
118 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
15.05.2019 (środa)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Klub Prominent
Adres:
Kamienna 17
Strona www:
Opis:

Podczas 118 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Bartosz Sypytkowski, który opowie nam o zastosowaniu podejścia reaktywnego w połączeniu z Akka.NET oraz Krzysztof Kalinowski, który zaprezentuje nam Blazora, dzięki któremu będzie można tworzyć aplikacje webowe w całość w C#. Tematy jak zawsze niezwykle interesujące, więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.


  • "Reactive Streams & Akka.Streams"


W czasie tej prezentacji opowiem, czym jest standard Reactive.Streams oraz jak zręcznie radzi sobie z problemami API takich jak Rx.NET czy Async Enumerables. Następnie przejdziemy do Akka.Streams, jednej z implementacji tego standardu, gdzie na własne oczy przekonacie się, że deklaratywna składnia wcale nie musi oznaczać spadku wydajności oraz jak jedno API może celować w obsługę wielu - teoretycznie niepowiązanych ze sobą - dziedzin, takich jak eventsourcing i budowanie serwerów TCP.


Bartosz Sypytkowski


Bartek na co dzień pracuje w Cazanie - startupie zajmującym się data miningiem oraz budowaniem modeli statystycznych służących wycenie pojazdów. Jest również pasjonatem programowania rozproszonego i funkcyjnego, kontrybutorem w kilku projektach open source oraz jednym z głównych developerów frameworku Akka.NET.


  • "Web Assembly and Blazor - future of frontend development?"


Chciałem porozmawiać o temacie, który jest dla mnie bardzo pasjonujący i wierzę, że ma perspektywy, aby radykalnie zmienić pracę każdego programisty - WebAssembly. Opowiem o historii tej technologii, pokażę, jak działa, omówię jej aktualny status i co najważniejsze - przyszłość. Będę również mówić o frameworku Blazor, używającym WebAssembly, aby umożliwić pisanie w pełni funkcjonalnych stron SPA bez użycia Javascript, wyłącznie z C#. Chcę przedyskutować, czy tak właśnie będzie wyglądać przyszłość programowania na frontend'zie, gdzie pracujemy z dowolnym językiem - C#, Java, Python, nie tylko Javascript jak to jest obecnie.


Krzysztof Kalinowski


Programista .NET z wieloletnim doświadczeniem, obecnie zatrudniony w Making Waves. Od czasu do czasu napiszę artykuł na swojego bloga - https://kkalinowski.net lub stworzę kawałek kodu open source w odrębie mojego konta na githubie - https://github.com/kkalinowski/ Lubię stale się uczyć, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu programowania, ale nie tylko, pasjonuję się też wszystkim co związane z nowymi technologiami, a w szczególnością z podbojem kosmosu.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Smart4Aviation
firma technologiczna

Kraków
technologie:
Java, JavaScript, Objective-C, Selenium, Linux...
typ projektów:
webowe i mobilne rozwiązania dla linii lotniczych
 
nazwa.pl
firma technologiczna

Kraków, Rzeszów
technologie:
PHP, Python, MySQL, Java, Ansible...
1 oferta pracy
 
Kei.pl
firma technologiczna

Kraków
technologie:
PHP, MySQL, JavaScript, jQuery, SQL...
typ projektów:
Własny produkt
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia