Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
Wydarzenie odwołane
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

14. Meetup - Warsztat Systems Thinking

Wydarzenie:
14. Meetup - Warsztat Systems Thinking
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
Tematyka:
Data:
28.05.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
PGS Software Wrocław
Adres:
Sucha 3
Prelegenci:
Opis:

Nowy Rok, nowe formaty! Tym razem Wrocław Lean Coffee zaprasza na warsztat poprowadzony przez gościa. Daniel Wicher przyjedzie do nas i poprowadzi warsztat na temat myślenia systemowego, czyli Systems Thinking!


„Scrum Master powinien zajmować się tylko zespołem. Niech organizację zostawi nam!” – kilka razy słyszałem takie bądź podobne deklaracje. Twierdzenia te zakładają, że Zespół Scrumowy pracuje w bańce pozostającej poza wpływem czynników zewnętrznych, a jego osiągnięcia zależą tylko i wyłącznie od jakości pracy jego członków – bez uwzględniania wzajemnych zależności pomiędzy zespołem a organizacją czy w ogóle rzeczywistością.

Czy naprawdę tak jest? A może ograniczanie obszarów zainteresowań poszczególnych ról spowodowane jest po prostu troską o zachowanie skupienia?


Umiejętność poruszania się w złożonej rzeczywistości i uwzględniania wielu różnych zmiennych czynników jest obecnie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Świat „kurczy się” drastycznie, jest coraz bardziej dynamiczny, a zdolność dostrzeżenia tzw. „Big Picture” staje się nieoceniona. Coraz częściej mierzymy się ze złożonością organizacji, w których pracujemy i których dotykają efekty naszej pracy w postaci tworzonych przez nas produktów.


Systems Thinking, myślenie systemowe, bądź myślenie w kategorii systemów, to sposób analizy i obserwacji otaczającego świata jako systemu składającego się z podsystemów lub obiektów oddziałujących na siebie. Ułatwia rozważanie o interakcjach między obiektami oraz o stanach całego systemu.


W trakcie warsztatu postaramy się poznać koncepcję stojącą u podstaw Lean („Spojrzenie na całość”), Agile Manifesto („Twórz projekty wokół zmotywowanych osób. Daj im środowisko i wsparcie, którego potrzebują, i ufaj im, że wykonają swoją pracę.”), skalowanych podejść do tworzenia produktów – LeSS i SAFe (nie dyskryminujemy nikogo!). Postawimy na minimum teorii i maksimum praktyki, tak by dać uczestnikom narzędzie, którego będą w stanie używać w swojej codziennej pracy. Dodatkowo wykorzystamy mapy systemowe jako instrument komunikacji z osobami, z którymi myśleliśmy, że nie mamy wspólnych tematów, albo których działań nie rozumieliśmy, a w efekcie dewaluowaliśmy (tak – one robią to samo... i nie ma w tym niczego złego!).


Kim jest Daniel?

Daniel (https://www.linkedin.com/in/dwicher/) to Scrum Master z powołania i zamiłowania. Od zawsze związany ze zwinnym prowadzeniem projektów – początkowo jako członek zespołów deweloperskich, później jako Scrum Master w zespole i Agile Coach w organizacji. W codziennej pracy dąży do dostarczania wartości użytkownikowi końcowemu dzięki zaangażowaniu zmotywowanych zespołów, których rozwój wspiera poprzez narzędzia coachingowe, mentoring oraz wykorzystywanie modelu empirycznego. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji oraz spotkań branżowych – zarówno jako mówca, jak i uczestnik. Współorganizator wydarzeń Agile Silesia, autor artykułów na blogach i w pismach specjalistycznych.


WAŻNE:

Spotkanie odbędzie się w PGS Software i podobnie jak w przypadku ostatniego meetupu konieczna będzie rejestracja pełnymi danymi osobowymi, tak by obsługa recepcji mogła wpuścić Was do biurowca.

Jeśli Twój profil na Meetup nie jest opisany pełnym imieniem i nazwiskiem proszę zostaw swoje dane tutaj: https://forms.gle/afT8HHqLFyCPTHyS6


Dziękujemy i do zobaczenia!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia