en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

165. WroJug

Wydarzenie:
165. WroJug
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.09.2020 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
On-line
Adres:
On-line
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

This Event will be broadcast to Youtube.


Topic: Projekt Loom, a może lepszy Future? Czyli przyszłość programowania współbieżnego na JVMie.


Abstract:

Projekt Krosno (czyli Project Loom) ma za zadanie wzbogacić JVM o "lekkie wątki" i kontynuacje. Prace trwają, tymczasem ekosystem wzbogaca się o podobne rozwiązania: coroutines w Kotlinie, funkcyjne biblioteki do współbieżności i aktorzy w Scali, czy też coraz powszechniejszy `CompletableFuture` w Javie.

Nasuwa się więc pytanie: co dalej? Jakie problemy pozostały do rozwiązania? Czy i jak Project Loom zmieni status quo? Czy `Future` nadal będzie odgrywał jakąś rolę w "Javie z Krosnem"?

Podczas prezentacji oprócz przedstawienia samego Project Loom, spróbujemy prześledzić jakie problemy są rozwiązywane przez "lekkie wątki", a jakie problemy pozostają do rozwiązania. Będzie też troche spekulacji o tym, jak może wyglądać programowanie współbieżne z wykorzystaniem Looma, zarówno w Javie jak i innych językach. Przyjrzymy się abstrakcjom, jakie mogą zastąpić dobrze nam już znane `Future`'y, jak też krótko omówimy jeszcze nie rozwiązane problemy, takie jak przerwania (czyli `Thread.interrupt()` w nowej odsłonie).

Zapraszam!


Speaker: Adam Warski


Bio:

Jestem jednym z współzałożycieli SoftwareMill (http://www.softwaremill.com), gdzie koduje głównie używając Scali i innych ciekawych technologii. Część czasu spędzam nad różnymi projektami open-source, m.in. sttp, tapir, ElasticMQ i innymi. Byłem prelegentem na konferencjach takich jak Devoxx, ScalaDays, GeeCON czy LamdbaConf.

W trakcie pozostałego wolnego czasu próbuję przeczytać internet na tematy około-programistyczne, przemyślenia kierując na bloga (https://softwaremill.com/blog).


Wygraj Intellij !!!


Ci, którzy będą aktywni na chacie YT będą mieli szansę na wygranie licencji od firmy JetBrains.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia