en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#19 Spotkanie Entuzjastów R w Krakowie

Wydarzenie:
#19 Spotkanie Entuzjastów R w Krakowie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.03.2019 (czwartek)
Godzina:
18:20
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Zarządzania AGH
Adres:
ul. Gramatyka 10
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie entuzjastów R w Krakowie. Naszym gościem będzie Artur Pokropek, który wygłosi prezentację pt. „Nie wszystko złoto, co się świeci”.


Szczegóły dotyczące numeru sali zostaną podane wkrótce. Spotkanie potrwa około godziny, po czym tradycyjnie zapraszamy na pizzę.


Artur Pokropek jest Profesorem w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz pracownikiem naukowym Instytutu Badań Edukacyjnych. Główny obszar jego badań to statystyka, psychometria, uczenie maszynowe i metodologia badań. Pracuje razem z socjologami, psychologami, ekonomistami, pedagogami i lekarzami nad różnego rodzaju projektami badawczymi. Pracował i uczył się w Educational Testing Service (Princeton, USA) oraz Joint Research Center (Ispra, Włochy). Jest autorem kilkudziesięciu artykułów w miedzynarodowych czasopismach takich jak Structural Equation Modeling, PLOS One, Journal of Educational Psychology, czy Sociological Methods & Research.


„Nie wszystko złoto, co się świeci”, czyli o tym jak poprawnie analizować różnice między grupami?


Różnice międzykulturowe, odmienność między różnymi kategoriami społecznymi, czy zmiany w czasie to główny temat wielu badań socjologicznych, psychologicznych, pedagogicznych czy marketingowych. Nie wszystkie porównania są jednak uprawnione – np. postrzeganie danej reklamy nie musi być koniecznie takie same w poszczególnych grupach publiczności. Czasami badane konstrukty mogą okazać się zbyt odmienne między badanymi grupami a zaobserwowane różnice są wtedy tylko artefaktami pomiarowymi. Standardowym podejściem, zarówno do testowania hipotez odnoszących się do porównywalności wskaźników, jak i konstrukcji skal, jest wielogrupowa konfirmacyjna analiza czynnikowa (Multi-Group Confirmatory Factor Analysis, MGCFA). W ostatnich latach rozwinięto metody, które można wspólnie określić jako metody przybliżonej ekwiwalencji (approximate equivalence).


W prezentacji przedstawione zostaną zarówno klasyczne jak i najnowsze narzędzia służące do analizy międzygrupowej porównywalności. Przedstawione zostaną ich wady i zalety, a także podstawowe pakiety R z nimi związane. Dzięki temu dowiesz się, czy odkryte przez Ciebie podobieństwo i różnice odzwierciedlają rzeczywiste zjawisko.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

EPAM Systems
Software House

Gdańsk, Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, AWS, Azure...
typ projektów:
projekty dla klientów
5 ofert pracy
 
Cytiva
firma technologiczna

Kraków
technologie:
Java, JavaScript, AWS, React, .NET...
typ projektów:
internal projects, products and services for clients
6 ofert pracy
 
Grand Parade
firma technologiczna

Kraków
technologie:
Python, Java, JavaScript, AWS, Node.js...
typ projektów:
Projekty własne
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia