316. WJUG - Embracing microservices oraz Trochę więcej o testach w Springu [PL]

- 18.00 - 18.10 - powitanie
- 18:10 - 19:40 - Grzegorz Piwowarek - "Embracing microservices"
- 19:45 - 20:30 - Mateusz Chrzonstowski i Damian Kaczmarczyk - "Trochę więcej o testach w Springu"
- 20:30 - networking
Koniec wakacji, zaczyna się polska złota jesień, a wraz z nią jak złoto wjeżdżają dwie prezentacje na WJUG!
Spotkanie będzie tym wyjątkowe, że pierwszym Prelegentem jest Grzegorz Piwowarek, któremu pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać, ale wyjątkowości niech doda fakt, że Grzesiek staje na scenie WJUG-a w podwójnej roli - Prelegenta oraz Lidera WJUG.
Drugą prezentacja też jest bardzo bliska naszym sercom - oprócz tego, że zostanie wygłoszona przez fantastycznych i znanych być może wielu - Mateusza Chrzonstowskiego i Damiana Kaczmarczyka, to oni również wystąpią w podwójnej roli - Prelegentów i gospodarzy, czyli jako przedstawiciele Paramount, który gości nas już trzeci sezon!
Zapraszamy gorąco do siedziby firmy Paramount
ul. Mokotowska 19
3. września 2024 o godzinie 18:00
1. Grzegorz Piwowarek - "Embracing Microservices"
Abstrakt:
Mikrousługi już od dłuższego czasu nie są rzadkością na rynku - przez ten czas branża odkryła tysiące sposobów jak wdrażać je źle. Przykładowo: poprzez przywiązanie do starych nawyków przyjaznych monolitom, złych praktyk wdrożeniowych, groteskowej polityki bezpieczeństwa firmy itp. Podczas tej prelekcji będziemy uczyć się na błędach innych. Przypomnimy sobie najważniejsze wnioski wyciągnięte z udanych i nieudanych wdrożeń mikrousług i skupimy się na kwestiach, które nie zostały poruszone w podobnych prezentacjach.
Nie jesteśmy ograniczeni ramami konferencyjnych 45min, więc prezentacja będzie w wersji rozszerzonej :)
2. Mateusz Chrzonstowski i Damian Kaczmarczyk - "Trochę więcej o testach w Springu"
Niby nie jest to inżynieria rakietowa, jednak przeskakując z firmy do firmy i z projektu na projekt, widuje się podobne błędy i problemy, zwłaszcza z testami integracyjnymi. Podczas wykładu zwrócimy uwagę na najpopularniejsze kompromisy, pomyłki i sztuczki, m.in. duże i cache’owalne konteksty Springa vs. małe i szybko startujące, czyszczenie rzeczy pomiędzy testami i reużywanie niektórych kawałków, adnotacje dodane “na wszelki wypadek” oraz adnotacje, których niedodaliśmy, a powinniśmy ;)
Tłem do prezentacji będzie ostatnia optymalizacjawykonywania testów integracyjnych, dzięki której zeszliśmy z 32 do 16 minut na Jenkinsie
* Wydarzenie tylko dla osób dorosłych