en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

45 Spotkanie Data Community Lublin

Wydarzenie:
45 Spotkanie Data Community Lublin
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
07.03.2019 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Asseco Business Solutions SA
Adres:
Konrada Wallenroda 4C
Strona www:
Agenda:
  • 17:00 – 17:10 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
  • 17:10 – 18:00 Tomasz Cieplak - Pierwsze spotkanie z Apache Spark i językiem Python
  • 18:00 – 18:10 Networking, pączino
  • 18:30 - Beata Zalewa - Kiedy nie ma JSONa...
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community - Lublin. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Asseco Business Solutions na ul. Wallenroda 4C. KIEDY

28 luty (czwartek) godz. 17:00


ABSTRAKTY


Pierwsze spotkanie z Apache Spark i językiem Python

Wprowadzenie do rozproszonej platformy analizy danych, Apache Spark, stanowiącej podstawę serwisu Databricks, który jest dostępny w portfelu usług większości chmurowych potentatów. Na sesji zostanie zaprezentowane krótkie wprowadzenie do implementacji API platformy Apache Spark w języku Python.

Kiedy nie ma JSONa...

Jest Tłusty Czwartek, wszyscy programiści rozluźnieni, zjadają kolejne pączki, aż tu nagle błogi spokój przerywa telefon: nie działają tabelki na stronie, bo nie ma JSONa. Na twarzach programistów widać przerażenie i grozę, porzucają pączki i zaczynają go szukać. To oczywiście czarny scenariusz, który nie powinien mieć racji bytu od czasu, kiedy do SQL Server 2016 dodano wsparcie dla tego popularnego formatu używanego do wymiany danych. Najczęściej jest wykorzystywany do przekazywania i odbierania danych z serwera przez aplikacje na stronie internetowej. W tej sesji pokażę, jak możemy pracować z JSONem z poziomu bazy danych, z jakich wbudowanych funkcji możemy skorzystać, aby ułatwić sobie pracę z JSONem, do czego może być wykorzystywany w aplikacji i oraz co się stanie ze stroną, kiedy faktycznie nie ma JSONa, bo ktoś go przez przypadek „zwolnił”.


BIO


Tomasz Cieplak

Entuzjasta nauki o danych. Propagator języka Python. Aktywny członek zespołów badawczo-rozwojowych zajmujących się komercyjnymi zastosowaniami systemów analizy danych. Na co dzień działa w obszarze na styku nauki i biznesu. Microsoft MVP w stanie spoczynku.


Beata Zalewa

W branży od ponad 10 lat. Od 9 lat pracuje jako freelancer, posiada tytuł Microsoft Certified Trainer. Prowadzi szkolenia głównie z produktów firmy Microsoft, takich jak Visual C# (od Visual Studio 2003), bazy danych Microsoft SQL Server (od wersji 2000), SharePoint Server (od wersji 2003) i SharePoint Online, Azure, PowerShell. Czasami szkolenia z HTML5 i CSS3. Oprócz szkoleń pracuje z klientami, oferując pomoc w ich pracy, zwłaszcza przy okazji wdrożeń lub wtedy, gdy występują kłopoty. Od czasu do czasu pracuje w projektach jako full-stack developer. Pisze artykuły do IT Professional i do Lubelskiego Programisty. Występuje jako prelegentka albo mentorka dzieląc się swoją wiedzą z innymi.


Zapraszamy!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Lublin

DataArt
konsulting IT

Lublin, Wrocław
technologie:
,
 
Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
16 ofert pracy
 
Codete
Software House

Kraków, Lublin
technologie:
,
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia