Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - meetup #10

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - meetup #10
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
14.09.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
TBD
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie drugiego sezonu spotkań bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 14 września 2017 o godzinie 18:00. Wkrótce zostanie ogłoszone miejsce spotkania.

Zaplanowane są 2 prelekcje:

  • Grzegorz Dyrda - Introduction to Functional-Reactive Programming

Jesteś ciekaw czym jest FRP? Ciągle słyszysz o RX, ale nie wiesz co to? Zapraszam Cię w podróż do magicznego świata programowania funkcyjno-reaktywnego! Pełnego potworów (flatMap), zasadzek (hot vs cold), i labiryntów (zip, merge, combineLatest)...

Temat nie jest prosty, ale nie jest też niemożliwy do ogarnięcia.

Jako że jestem pragmatykiem (zarabiam na swoich apkach), skupię się na praktycznych zastosowaniach tego paradygmatu. Na czym polega, i co nam daje? Jakie problemy rozwiązuje? Jakie problemy generuje...?

Tak więc zaopatrz się w dobrą kawę, i otwarty umysł, i zaczynamy... :)

  • Łukasz Sawicki - Why? + Impact Mapping

"Why? + Impact Mapping" - czyli jak uciekliśmy spod topora niezrozumiałych wymagań nowego projektu"

Jedną z podstawowych cech kilkuletniego przedstawiciela homo-sapiens jest to, że zadaje on nieograniczoną liczbę pytań takich jak: "czemu?', "dlaczego?", "po co?", "kto?", "jak?". Na szczęście, a może i nie, dzieje się to tylko przez pewną chwilę. Potem, za dobrych 20 lat, niektórzy w kuluarach wykrzykują "Programming, Motherfucker!", inni przeczesują strony dokumentacji w cierpieniu i poczuciu niesprawiedliwości, a niektórzy właśnie zaliczają projektową porażkę po spędzeniu kilku miesięcy, które okazują się pomyłką. W prezentacji tej chciałbym wrócić do korzeni, przypomnieć o jednym z podstawowych pytań z dzieciństwa i opowiedzieć o tym jak udało nam się zaoszczędzić wiele nerwów, siwych włosów i nieprzespanych nocy w obliczu nowych wymagań biznesowych do spełnienia w krótkim terminie.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki.

Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.

Wstęp będzie możliwy już od 17:30.


Więcej informacji: https://www.meetup.com/pl-PL/preview/BydgoszczJUG/events/242889202

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia