Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Civic Tech in Practice

Wydarzenie:
Civic Tech in Practice
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
27.02.2018 (wtorek)
Godzina:
19:00
Język:
polski , angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
TechSoup Polska Warszawa
Adres:
Bracka 25
Facebook:
Opis:

"Civic Tech w praktyce - problemy i rozwiązania z Caravan Studios"


Wtorek, 27 lutego, @ 19.00, biuro TechSoup - Bracka 25, V piętro


Jeśli interesuje Cię #tech4good, lubisz konkrety i chcesz poznać przykłady rozwiązań, które naprawdę działają, to JUŻ WE WTOREK TechSoup Europe i Koduj dla Polski zapraszają na inspirujące spotkanie z Marnie Webb - szefową Caravan Studios, dywizji TechSoup.


Caravan Studios tworzy technologie, które pomagają konkretnym społecznościom. Nie zaczynają od swoich pomysłów na projekt, ale od poznania społeczności i jej problemów. Marnie opowie jak Caravan Studios angażuje społeczność do rozpoznawania problemów i wypracowywania rozwiązań. To właśnie taka metoda pracy z ludźmi jest podstawą sukcesu i użyteczności rozwiązań tworzonych w Caravan Studios.


Przykładem jest Safe Shelter Collaborative (https://www.safesheltercollaborative.org/), bezpłatna platforma współpracy dla różnego typu organizacji zapewniających wsparcie ofiarom przemocy domowej. Aplikacja skróciła do kilku minut proces szukania schronienia, który wczesniej zajmował godziny lub dni, umożliwiła też angażowanie społeczności w natychmiastowe wsparcie pilnych przypadków i pomaga w rozwoju kompetencji pracowników schronisk. Ponadto, to przykład na wielkie zaangażowanie w chronienie prywatności klientów i powstrzymanie się instytucji od zbierania danych, które nie są absolutnie niezbędne w danym momencie.


Marnie została uznana za jedną z 10 najbardziej wpływowych osób z Doliny Krzemowej przez San Jose Mercury News, jest znaną publicystką w temacie innowacji, społeczności i sieci społecznościowych. Zdobyła nagrodę NTEN "Person of the Year" i znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych liderów w amerykańskim sektorze non-profit.


We wtorek o 19:00 masz wyjątkową okazję porozmawiać z Marnie o metodach pracy Caravan Studios, co zadziałało, a co nie, czego wciąż się uczą. To równoczesnie spotkanie społeczności Koduj dla Polski Hacknight #122.

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia