Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

code_talk - "Generative Query Network" i "Utrzymanie Keycloak'a bez bólu głowy"

Wydarzenie:
code_talk - "Generative Query Network" i "Utrzymanie Keycloak'a bez bólu głowy"
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.01.2021 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne wydarzenie code_talks organizowane wspólnie z PSI Polska! Jest to już piąta edycja tej mikrokonferencji, tym razem w wersji wirtualnej!


Tym razem zapraszamy na dwie prelekcje:


"Zastosowanie architektury “Generative Query Network” do modelowania przemysłowych szeregów czasowych"

- Rafał Bachorz, Grzegorz Miebs


Odpowiednio dostosowana architektura „Generative Query Network” trenuje model pod kątem wykrycia wzorca/powiązania między szeregami czasowymi a opisującymi je metadanymi statycznymi. Może to być później wykorzystane do wygenerowania serii danych odpowiadającej zadanym przez nas metadanym. W szczególnym przypadku szeregiem czasowym mogą być pomiary zmierzone na rurociągu a opisującymi je metadanymi pozycja i czas. Dzięki specyfice zaadaptowanej architektury model ten może zostać wykorzystany do przewidywania wartości ciśnienia w określonym punkcie w oparciu o dostarczone przebiegi ciśnienia z innych miejsc.


BIO Rafał: Zafascynowany współczesnymi technikami analizy danych i uczenia maszynowego, które na co dzień wykorzystuje do rozwiązywania realnych problemów biznesowych. Dodatkowo – bioinformatyk starający się zastosować sieci neuronowe do predykcji struktur chemicznych.


BIO Grzegorz: Grzegorz jest doktorantem na wydziale Informatyki na Politechnice Poznańskiej badający takie obszary jak: uczenie maszynowe, wielokryteriowe wspomaganie decyzji i analiza danych. Poza karierą naukową, pracuje w PSI Polska, gdzie zdobytą wiedzę przekłada na rozwiązania wspierające różne gałęzie biznesu.


"Utrzymanie Keycloak'a bez bólu głowy, czyli Keycloak Operator" Sebastian Łaskawiec


Czy Ty również jesteś zmęczony ciągłym utrzymywaniem dodatkowych serwisów wymaganych przez Twój system? Wciąż trzeba je aktualizować, robić kopie zapasowe i przekonfigurowywać. A co jeśli powiem, że można to zautomatyzować, że już nigdy więcej te czynności nie będą Tobie zawracały głowy? Przedstawiam Tobie projekt o nazwie Keycloak Operator. Operator jest odpowiedzialny za całkowite utrzymanie Keycloak'a w Twoim klastrze Kubernetes'a. Będzie za Ciebie robił te wszystkie nudne rzeczy, a Ty będziesz mógł skupić się na rozwijaniu krytycznych fragmentów Twojego systemu.


Podczas prezentacji zobaczysz jak zainstalować Operator'a oraz w jaki sposób automatycznie wykonuje wszystkie czynności administracyjne za Ciebie. Zobaczysz również, w jaki sposób zabezpieczyć przykładową aplikację za pomocą protokołu OpenID Connect za pomocą Keycloak'a."


BIO: Sebastian jest programistą zajmującym się projektami Keycloak i Red Hat Single Sign-on w firmie Red Hat. Specjalizuje się przede wszystkim w integracji i z chmurami opartymi o kontenery, takimi jak OpenShift czy Kubernetes. W wolnym czasie zajmuje się badaniami nad wykorzystaniem Uczenia Maszynowego w automatycznym utrzymaniu i optymalizacji infrastruktury - nurcie NoOps.

Prywatnie - ojciec, gitarzysta i domowy piwowar.


Serdecznie zapraszamy!


Oficjalna strona wydarzenia: https://www.psi.pl/pl/kariera/kariera-w-psi-polska/code-talks/

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia