en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

dTrace bazy Postgres - co w GINdeksie piszczy?

Wydarzenie:
dTrace bazy Postgres - co w GINdeksie piszczy?
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
07.02.2019 (czwartek)
Godzina:
18:15
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Znany Lekarz Sp. z o.o.
Adres:
Kolejowa 5
Strona www:
Opis:

Prezentacje

  • 18:15 dTrace bazy Postgres - co w GINdeksie piszczy?


Zdarzają się sytuacje, gdy obecne mechanizmy bazy danych nie udostępniają nam narzędzi i widoków pozwalających w jednoznaczny sposób określić dokładnie wykonywaną pracę. Przykładami takich sytuacji jest przebudowa indeksu GIN w wyniku działania mechanizmu fastupdate oraz powolne obliczanie planów zapytań przy źle dobranych timerach systemowych.

Przy pomocy dtrace zaglądniemy w internalsy PostgreSQL i pokażemy jak administrator systemu może jednoznacznie potwierdzić, iż wiszący insert spowodowany jest oczekiwaniem na takie przebudowanie oraz znaleźć przyczynę powolnego obliczania planów zapytań.


Prelegenci:

MARIUSZ ZABORSKI

Mariusz Zaborski jest menagerem w firmie Fudo Security, w której to jest odpowiedzialny za development rozwiązania do monitorowania i kontroli użytkowników uprzywilejowanych. Jego głównymi zainteresowaniami są bezpieczeństwo systemów operacyjnych i niskopoziomowe programowanie. Prezenter jest aktywnym commiterem społeczności FreeBSD, zajmował się m.in. technikami sandboxowania we FreeBSD. Prelegent na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych systemom BSD oraz branży bezpieczeństwa. Mariusz Zaborski jest jednym z twórców i organizatorów cyklu spotkań grupy użytkowników systemów BSD: Polish BSD User Group.


ADAM WOŁK

W latach 2003/2007 programował aplikacje webowe w języku Perl oraz Ruby, w 2007/2014 rozwijał system bankowy w języku Oracle PL/SQL.

[masked] programował w C, Go i bazą PostgreSQL, tworząc serwis koparo.com. Przygodę z OpenBSD rozpoczął w 2014 roku a od 2016 roku

jest aktywnym committerem w projekcie. Obecnie pracuje w Fudo Security jako Software Developer pracując z językiem C oraz bazą danych PostgreSQL.


  • 19:10 Drugie wystąpienie?


Wystąpienia będą w języku polskim.


Informacja o miejscach postojowych:

Niestety nie możemy Wam zaoferować niczego na terenie kompleksu biurowego. Miejsce o tej godzinie znajdziecie jednak bez problemu przy ul. Kolejowej oraz Sławińskiej.


Po wystąpieniu planowana jest integracja w pobliskim barze :)

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

SoftServe
Software House

Białystok, Gliwice, Poznań, Warszawa, Wrocław
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Netcompany
Software House

Warszawa
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
16 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia