Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Klub Informatyka

Wydarzenie:
Klub Informatyka
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.03.2019 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej
Adres:
Politechnika Warszawska
Strona www:
Opis:

Oddział Mazowiecki zaprasza na kolejną edycję Klubu informatyka, który odbędzie się 26 marca (wtorek) w godzinach 18-21 w Dużej Auli Gmachu Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, wejście główne, klatka A (mapka tutaj). Powróci tematyka cyberbezpieczeństwa , która jak wiadomo jest zagadnieniem bardzo rozwojowym i silnie zmiennym w czasie. Z kilku stron naświetlą ją zarówno praktycy, jak i teoretycy tych zagadnień: Grzegorz Cenkier, Andrzej Kasprzyk oraz Michał Kurek. Same prezentacje rozpoczynają się punktualnie o 18:30, ale zachęcamy do wcześniejszego przybycia, żeby dać sobie szansę na rozmowę (i kawę) z dawno nie widzianymi przyjaciółmi.


Bezpieczna cyberprzestrzeń? - takę prelekcję wygłosi Grzegorz Cenkier. Pokaże on na przykładach czy prawo nas chroni w cyberprzestrzeni i jakie narzędzia nie są już w pełni skuteczne w ochronie naszej prywatności. Będzie też szersze omówienie Ustawy o Cyberbezpieczeństwie. Michał Kurek zamierza przybliżyć słuchaczom temat Bezpieczeństwo aplikacji w świecie IoT/IIoT. W prezentacji zostanie omówiona specyfika rozwiązań IoT oraz IIoT, jak również wyzwania w zakresie bezpieczeństwa aplikacji w tych obszarach. Prezentacja będzie przeplatana opisem rzeczywistych case’ów z audytów bezpieczeństwa rozwiązań IoT/IIoT. Wskazane zostaną odniesienia do opracowań i zestawów najlepszych praktyk OWASP, dzięki którym będzie można znacząco ograniczyć ryzyka związane z wykorzystaniem aplikacji w środowiskach IoT/IIoT/.


Wstęp na Klub jest wolny. Ze względów logistyczno-aprowizacyjnych Oddział Mazowiecki prosi o zgłoszenia (z podaniem liczby osób) pod adres omaz[at]pti.org.pl. Klub będzie filmowany. Wiąże się to z wyrażeniem przez uczestników Klubu zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, w szczególności w informacjach noszących tag wideo.


Profile prelegentów:


  • Grzegorz Cenkier - długoletnie doświadczenie w sektorze informatyki. Od ponad 10 lat gromadzi doświadczenie w obszarach: analizy ryzyka, audytu IT oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji. Wieloletni pracownik Politechniki Warszawskiej i Instytutu Podstaw Informatyki PAN oraz instytucji finansowych i międzynarodowych systemu ONZ. Realizował kilka projektów Unii Europejskiej. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i EDV Schule w Edingen (Niemcy) w zakresie sieci komputerowych. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w zakresie Zarządzania Audytem i Kontrolą Wewnętrzną. Certyfikowany audytor ISO/IEC 27001, 27002 i 27006. Członek oddziału mazowieckiego PTI a także zarządu ISSA Polska.


  • Michał Kurek - partner KPMG, Szef Zespołu Cyberbezpieczeństwa / Kieruje zespołem ekspertów stanowiącym regionalne centrum kompetencyjne KPMG w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dysponuje bogatym, przeszło 16-letnim doświadczeniem w zakresie doradztwa w obszarze cyberbezpieczeństwa. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz studiów równoległych na kierunku Zarządzanie i Marketing PW. Pracował jako programista sieciowy w firmie Alcatel (obecnie Nokia), wdrażał rozwiązania internetowe w Banku Handlowym. Członek zarządu polskiego oddziału OWASP. Pełni rolę mentora SANS Institute w zakresie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Wykładowca na licznych studiach podyplomowych z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zdobył m.in. certyfikaty: CISM, CISSP, GICSP, CISA, LPT, CEH, GWAPT, CRISC, CCSP, CCSA, GSSP JAVA, ECSA, PMP, CIA, GAWN, CCNA.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia