Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

O modelowaniu systemów z wykorzystaniem archetypów oprogramowania

Wydarzenie:
O modelowaniu z wykorzystaniem archetypów oprogramowania
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
09.07.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Abstrakt:


Po kilku latach w IT chyba każdy słyszał hasło “mój projekt jest unikalny”. Jest w tym często dużo racji. Ale równie często, po przyjrzeniu się bliżej okazuje się, że pod warstwą tej unikalności całkiem sporo elementów jest jednak mocno powtarzalnych. I choć różnią się kontekstem biznesowym, mechanika ich działania jest zbliżona.


Historia, którą opowiemy podczas meetupu zaczyna się w chwili, gdy Piękny Roman z Działu Sprzedaży odbiera telefon od klienta, zainteresowanego najnowszym modelem pewnej bawarskiej marki samochodowej. To, co się dzieje dalej w procesach umówienia jazdy testowej, konfiguracji samochodu, finansowania, przeanalizujemy z użyciem technik strategicznego Domain Driven Design oraz EventStorming. Postaramy się przy tym zidentyfikować możliwie wiele powtarzalnych konceptów i rozwiązań, szukając dla nich zastosowania w zupełnie innych dziedzinach biznesowych. Przy czym nasze rozważania nie będą teoretyczne, sporo tych historii wydarzyło się naprawdę!


Podczas meetupu nauczysz się sposobów przeprowadzania takiej analizy, poznasz kilka wzorców strategicznego Domain Driven Design, czy sposobu przeprowadzania sesji EventStormingu. Chcemy, by to spotkanie było kontynuacją naszych rozmów z podcastu (https://bettersoftwaredesign.pl), w którym kilka tematów dopiero zarysowaliśmy.


Meetup będzie podzielony na cztery 30-minutowe sesje, poświęconych zarówno analizie, modelowaniu jak i Q&A. Co będzie potrzebne z twojej strony? Spotkanie będzie transmitowane na YouTube, więc tylko przeglądarka i klawiatura do rozmów na chacie.


O prowadzących:


Jakub Pilimon

Trener i konsultant Bottega IT Minds (https://bottega.com.pl), Developer Advocate w Pivotal. Miłośnik DDD, OOP oraz TDD. Developer/Architekt pod kątem inżynierskim głównie zainteresowany modelowaniem oraz architekturą. Swój wysiłek skupia na czytelności kodu, skalowalności oraz wydajności. Podczas dotychczasowej kariery projektował oraz implementował systemy dla branży finansowej, medycznej, telekomunikacyjnej oraz energetycznej. Prywatnie fanatyk piłki nożnej, narciarstwa i jazdy motocyklem.


Mariusz Gil

Software architect, trener, z branżą IT związany od ponad 20 lat, prowadzi podcast Better Software Design (https://bettersoftwaredesign.pl) o architekturze oprogramowania i Domain Driven Design. Pasjonuje się projektowaniem i implementacją systemów o złożonych wymaganiach biznesowych, machine-learningiem i procesami wytwarzania oprogramowania, które można przełożyć na realną wartość biznesową dla klienta. Speaker i współorganizator wielu otwartych spotkań dla developerów. Obecnie związany z Bottega IT Minds (https://bottega.com.pl), gdzie ma okazję pracować z wieloma zespołami developerskimi w Polsce i Europie. Mocno zaangażowany w rozwój oraz praktyczne zastosowania EventStormingu.


Meetup będzie zorganizowany we współpracy grup DDD-PL:

- DDD-KRK (https://www.meetup.com/DDD-KRK/events/271667079/)

- DDD-WAW ( https://www.meetup.com/DDD-WAW/events/271688191 )

- DDD-WRO ( https://www.meetup.com/DDD-WRO/events/271677716 )

- DDD-SIL ( https://www.meetup.com/DDD-SIL/events/271688480/ )


PROSIMY O REJESTRACJĘ TYLKO W JEDNYM (WYBRANYM) Z TYCH WYDARZEŃ NA RAZ!


PS.

Link do spotkania online zostanie opublikowany niedługo.


Więcej informacji: https://www.meetup.com/DDD-KRK/events/271667079/
Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia