Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

O wyższości Świąt Bożego narodzenia nad Świętami Wielkiej nocy

Wydarzenie:
O wyższości Świąt Bożego narodzenia nad Świętami Wielkiej nocy
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
10.11.2021 (środa)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Opis:

O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy, czyli Scrum i Kanban – spojrzenie praktyczne


Scrum i Kanban to najczęściej stosowane w praktyce podejścia zwinne. Każde z tych podejść ma swoich wielkich fanów, jak i przeciwników, a dyskusje w ich gronie najczęściej akcentują kwestię: CZY Scrum, CZY Kanban. Często jednak w tych dyskusjach i polemikach brakuje systematyki i jasno zakreślonych tematów pozwalających na porównanie obu podejść.


Dlatego też podczas listopadowego spotkania Jerzy i Maciej najpierw zaproponują tematy umożliwiające porównywanie Kanban i Scrum, a następnie przedstawią swoje praktyczne doświadczenia i refleksje związane ze stosowaniem obu tych podejść, dotyczące kilku wybranych z listy tych tematów, takich, jak:

Środowisko i warunki stosowania tych metod

Najważniejsze ich zalety i słabości

Planowanie prac i projektu

Wykorzystywane metryki

System zarządzania projektami i portfelem prac


Planujemy też dwie sesje break-out rooms, podczas których uczestnicy będą mogli przedyskutować i podsumować swoje doświadczenia dotyczące niektórych spośród w/w tematów.

Na zakończenie zaś Kanbanowo-Scrumowa retrospektywa i podsumowanie spotkania.


Prowadzącymi spotkanie będą:

dr Jerzy Stawicki, który jest wielkim fanem zwinnego zarządzania celami i metody OKR, podejścia Flow Management oraz nieortodoksyjnego łączenia – dla uzyskania rezultatów biznesowych - różnych metod i technik zarządzania projektami i produktami

Maciej Jarosz, przedsiębiorca, zainteresowany tematyką DevOps, SRE i technologią, które nierozerwalnie są związane z biznesem, a który to jest możliwy dzięki współpracy ludzi. Równanie jest dość proste - ludzie, procesy i narzędzia.


---

Bio:

Dr Jerzy Stawicki

Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania projektami i portfelem projektów, podejścia Kanan i Flow Management oraz budowania zwinnych organizacji projektowych. Autor szkoleń i trener oraz konsultant i coach w tych obszarach. Fan praktycznego łączenia metod tradycyjnych, zwinnych (Agile), Lean Management, TOC i łańcucha krytycznego w zarządzaniu projektami oraz skutecznych i efektywnych metod i technik przywództwa i zarządzania.

Mówi o sobie: „pomagam menedżerom, project managerom, zespołom i firmom pracować i zarządzać efektywniej, mądrzej oraz mieć z pracy więcej fun’u/satysfakcji”.

Od ponad 18 lat (od 2003) wraz z gronem współpracowników działa pod marką JS PROJECT. Od początku 2020 rozwija markę Akademia Per Se – oferującą kursy on-line z zakresu zwinnych metod pracy i zarządzania (jak: Kanban, Scrum, OKR, Business Agility).

Wcześniej pracował w SAP Polska, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika projektów wdrożeniowych SAP R/3 i Consulting Managera odpowiadającego za metodyki i technologie wdrożeniowe, a także menedżera zespołu konsultantów logistyki oraz w ICL Poland i Siemens-Nixdorf.


Maciej Jarosz

Przedsiębiorca w ramach Global Entrepreneurs, ambasador DevOps Institute, trener DevOps, ITILv4, Liberating Structures, facylitacji biznesowej, inżynierii współpracy.

Od stycznia 2019 organizuje wydarzenia z zakresu facylitacji (Liberating Structures i inne), kreatywności, rozwiązywania problemów tak w Polsce jak i poza. Stworzył pierwszy w Polsce Warsztat Immersyjny Liberating Structures.

W informatyce od 2013 roku, poznając różne aspekty działania biznesu IT - wsparcie, utrzymanie i rozwój systemów, analiza, testy, biznes, automatyzacja.

Wcześniej zajmował się zarządzaniem SLA (model ITIL) oraz pracował jako Scrum Master/Agile Coach. Z ciekawostek - posiada 16 certyfikatów.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia