en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Python Łódź - REST API & asyncio

Wydarzenie:
Python Łódź - REST API & asyncio
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.03.2019 (poniedziałek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Co\Walk HUB
Adres:
ul. Piotrkowska 138/140
Strona www:
Agenda:

1. REST API with Python | Artur Basiak

2. AsyncIO in production - War Stories | Michał Wysokiński


Prelegenci:

  • Artur Basiak - Programista Pythona od ponad 5 lat. Związany z Fujitsu Technology Solutions jako Senior Software Developer od ponad 3 lat. W codziennej pracy zmaga się z implementacją rozwiązań cloudowych, architekturą opartą o mikroserwisy oraz rozwojem projektu. Prywatnie wdraża się w tematykę związaną z Machine Learning.


  • Michał Wysokiński - Michał Wysokiński to inżynier oprogramowania w zespole Frameworks and Tools zapewaniającym, by Akamai używało najlepszego narzędzia do danego zadania. Michał był zaangażowany w pracę nad wieloma projektami w ciągu ostatnich lat, niektóre z nadal trwających: system monitoringu jakości danych dla eksperymentu LHCb w CERN, a system wspomagający operacje Search and Rescue dla polskiego GOPRu oraz zautomatyzowany program licytujący instancje spot EC2 na AWS. Ostatnie zadania Michała to rozwijanie narzędzi dla monitorowania i testowania składającego się z ponad[masked] serwerów CDNa należącego do Akamai. Dodatkowo tworzył narzędzia zgłaszające alerty i analizujące w czasie rzeczywistym logi napływające z mikroserwisów składających się na wewnętrzną infrastrukturę Akamai.


Opisy:

REST API with Python | Artur Basiak

W świecie opartym coraz bardziej o rozwiązania związane z cloudem oraz architekturę mikroserwisów protokół REST staje się podstawą do komunikacji między usługami. W prezentacji zostanie poruszona specyfikacja OpenAPI oraz porównanie frameworków opartych o Flask: Flask-RESTful, Flask-RESTPlus, connexion oraz jak je połączyć z AIOHTTP.


AsyncIO in production - War Stories | Michał Wysokiński

Mój zespół korzysta z AsyncIO na produkcji od ponad 18 miesięcy i jedyne, co przychodzi mi na myśl, gdybym miał to podsumować to: "Co za rollercoaster!". Nieobce były nam śmiech, łzy, czasem praca w pocie czoła oraz wychodzenie obronną ręką z trudnych sytuacji. AsyncIO jest obecnie największym buzzwordem w świecie Pythona. Jest reklamowane jako złoty środek na bolączki tego języka w kwestiach wydajności. Poza korzyściami, wdrożenie AsyncIO wymaga zupełnie innego podejścia do implementacji, co nie zawsze jest dostatecznie podkreślane. Część naszych projektów okazała się dużym sukcesem dzięki AsyncIO. Było też parę takich, gdzie pozbyliśmy się tego modułu i zastąpiliśmy rozwiązanie bardziej tradycyjnym w architekturze fork-join. W tej prezentacji chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z AsyncIO, opowiedzieć parę lekcji z produkcyjnych wdrożeń i opisać, do jakich projektów jest to idealne rozwiązanie, a gdzie lepiej AsyncIO unikać.


Opis:

Razem z Fujitsu zapraszamy na drugie spotkanie Python Łódź w tym roku ;)


Widzimy się w @Co/Walk HUB / @OFF Piotrkowska Center już 25 marca o godzinie 18!


W programie, poza prezentacjami, poczęstunek oraz napitek.Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Łódź

ABB
firma technologiczna

Kraków, Łódź
technologie:
MySQL, Java, SQL, C, C++...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
16 ofert pracy
 
Accenture
firma technologiczna

Katowice, Łódź
technologie:
PHP, Java, ABAP, SQL, C...
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia