en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

rg-dev #3

Wydarzenie:
rg-dev #3
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.11.2016 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Estrada Caffe
Adres:
Rynek 26
Strona www:
Opis:
Zapraszamy na 3. spotkanie Rzeszowskiej Grupy Dev!  Przygotowaliśmy dla Was kolejne dwa ciekawe tematy. Pierwszym z prelegentów będzie Jakub Hossa, który poruszy temat Algorytmów genetycznych. Drugim prelegentem będzie Konrad Kaplita, który wystąpi z arcyciekawym tematem, będącym de facto CASE STUDY: Real Time Bidding - projektowanie i utrzymanie systemu rozproszonego serwującego reklamy w czasie rzeczywistym. Prezentacje:
  • Jakub Hossa - Algorytmy genetyczne
  • Konrad Kaplita - Real Time Bidding - projektowanie i utrzymanie systemu rozproszonego serwującego reklamy w czasie rzeczywistym Algorytmy genetyczne
W czasie mojej prezentacji zaglądniemy nieco w przyszłość i spróbujemy się zastanowić co jako programiści będziemy robić za kilka, czy też kilkanaście lat. Już teraz istnieją technologie, które być może pomogą nam panować nad rozwijającymi się systemami i natłokiem różnego rodzaju danych. W szczególności pochylimy się nad algorytmami genetycznymi, żeby udowodnić że wcale to nie jest takie trudne i że nie zawsze musimy znać dokładne rozwiązanie problemu, aby się go pozbyć. Programista .NET, a czasem i egzorcysta SharePoint. W czasie studiów aktywnie działał w środowiskach studenckich i programie Microsoft Student Partners, stąd na jego koncie liczne nagrody w konkursach technologicznych. Dzisiaj stara się rozwijać Rzeszowskie środowisko IT i dzielić zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem. Real Time Bidding - projektowanie i utrzymanie systemu rozproszonego serwującego reklamy w czasie rzeczywistym Chciałbym zrobić krótkie wprowadzenie do bardzo interesującego problemu przeprowadzania aukcji reklam w czasie rzeczywistym. Jest to jeden z najnowszych i najbardziej wymagających technologicznie trendów w szybko rozwijającym się rynku reklam online. W firmie Appliscale pracuję nad projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem systemu robiącego aukcje RTB i serwującego miliardy reklam miesięcznie. Każda przerwa w działaniu systemu to natychmiastowe straty finansowe, więc niezmiernie ważne jest by system działał niezawodnie 24/7. Zaprezentuję jak radzimy sobie z utrzymaniem, monitorowaniem i zarządzaniem flotą setek (500+) maszyn przy wykorzystaniu bardzo niewielkiego zespołu doświadczonych ludzi. Będzie to również prezentacja na temat tego jak radykalne wybory technologiczne (Erlang, Functional Programming) wpływają na długofalowy sukces projektu.
  • Konrad Kaplita
Konrad jest CTO w firmie Appliscale zajmującej się dostarczaniem światowej klasy rozwiązań z dziedziny Online Advertising. Poprzednio brał udział w wielu projektach z branż bezpieczeństwa, sieci komputerowych i motoryzacyjnej, obecnie głęboko zainteresowany rynkiem reklam online. Systemy które projektował obsługują miliardy transkcji online na całym świecie. Jako CTO w firmie Appliscale jest zaangażowany w pracę z klientami nad architekturą rozwiązań spełniających wymagania dużej skali. Programista języka Erlang z wieloletnim doświadczeniem i entuzjasta programowania funkcyjnego.   Jak zawsze, zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!  Podczas spotkania będzie można zdobyć licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS), koszulki.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Rzeszów

Strix
Software House

Kraków, Rzeszów
technologie:
PHP, Node.js, JS, Magento, Symfony...
typ projektów:
Projekty dla klientow / Własne produkty
4 oferty pracy
 
Droptica
Software House

Rzeszów, Toruń, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
PHP, JavaScript
typ projektów:
projekty dla klientów
 
nazwa.pl
firma technologiczna

Kraków, Rzeszów
technologie:
PHP, Python, MySQL, Java, Ansible...
5 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia