en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Spotkanie Poznań JUG

Wydarzenie:
Spotkanie Poznań JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
15.01.2020 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Egnyte Poland sp. z o.o
Adres:
Baraniaka 6
Strona www:
Opis:

Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie JUGa w 2020 roku do siedziby Egnyte! Spotkanie odbędzie się w środę, 15 stycznia przy ul. Baraniak 6 (Malta Office Park, 1 piętro) w siedzibie firmy. Rozpoczynamy o godznie 18 i będziemy mieli możliwość wysłuchania dwóch prezentacji:


1. Jakub Wiącek - "Rozbijanie monolitu - case study"


Rozbijanie monolitu na serwisy wydaje się łatwe i przyjemne tylko na slajdach w trakcie konferencji. Na kodzie ze slajdów nie pracują klienci. Na kodzie ze slajdów nie są oparte procesy biznesowe dużych firm na całym świecie. Przez kod ze slajdów nie przetacza się ruch rzędu 100 milionów żądań dziennie.


Jak w takich warunkach można wyciąć zależne od siebie funkcjonalności i uruchomić je obok jako oddzielny serwis? Jak to zrobić bez paraliżowania działania pozostałych elementów systemu? W trakcie prezentacji nie usłyszycie o uniwersalnych metodach. Usłyszycie za to jak my to zrobiliśmy w Egnyte. Opowiem z jakich technik i narzędzi korzystaliśmy, z jakimi problemami się spotkaliśmy, jakie błędy popełniliśmy i jakie z nich wyciągnęliśmy wnioski.


Bio: Jestem w branży od 7 lat. Przetoczyłem się przez SAP, Alfresco, Game Dev aż w końcu znalazłem coś co lubię - backend i szeroko związaną z tym architekturę systemu. Obecnie pracuję w Egnyte, gdzie rozwijam i utrzymuję system o dużej skali dla klientów takich jak Red Bull. Zajmuję się nie tylko zagadnieniami technicznymi jak np. dbanie o kondycję systemu poprzez rozcinanie monolitu na serwisy, ale również miękkimi obszarami takimi jak rekrutacje, wdrażanie nowych pracowników czy bycie osobą kontaktową w zespole.

Prywatnie możecie mnie zobaczyć na deskach teatru. Zimą spotkacie mnie jeżdżącego na nartach z prędkością, przy której na terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy.


2. Mateusz Hołowiecki - "Złam produkta - Jak poprawić performance przez rozmowę z biznesem"


Przychodzi produkt do zespołu i mówi:

- Chcę mieć tutaj takie kółeczko a w nim *aktualną* liczbę page viewsów na wszystkich stronach

Zespół na to:

- A jakiego koloru?

Jak rozmawiać z produktem by proste i małe rzeczy nie stały się gigantyczna katastrofą. 4 krótkie przypadki jak rozmowa z produktem może przyspieszyć kilkukrotnie działanie aplikacji.


Bio: Backend developer/Konsultant/Performance freak. Developer od 10 lat. Optymalizuje aplikacje na poziomie baz danych, aplikacji, architektury, procesów.

Specjalizuje się w MySqlu. Z zamiłowania pływa w odmętach legacy kodu. Gdy nadarzy się okazja optymalizuje strategie w grach planszowych


Serdecznie zapraszamy!!
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia