Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WebMuses Unplugged #1

Wydarzenie:
WebMuses Unplugged #1
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
Tematyka:
Data:
31.08.2013 (sobota)
Godzina:
11:00
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
FORUM Przestrzenie
Adres:
Marii Konopnickiej 28
Facebook:
Opis:
W ostatni dzień wakacji, sobota, 31 sierpnia, między godz. 11 a 18 na leżakach, na kocach, na trawie tuż nad Wisłą WebMuses organizuje pierwsze warsztaty Webmuses Unplugged, podczas których uczymy się offline. Komputery zostawiamy w domu, telefony wyłączamy – cieszymy się ostatnim dniem wakacji ucząc się przy okazji wielu ciekawych rzeczy. Webmuses Unplugged to kiermasz warsztatów, na których każdy znajdzie coœ dla siebie. Od zupełnych podstaw programowania, poprzez UX i agile, po kreatywnoœć i pilates. Warsztaty odbywać się będą między godz. 11 a 18. W tym czasie każdy może przyjœć i dołączyć do dowolnej grupy warsztatowej (oprócz grup z wczeœniejszą rezerwacją).  
  1. Przyjaciele z Creative Cracow poprowadzą specjalnie dla nas warsztaty na WebMuses Unplugged! Przewodniczyć im będzie Weronika T. Adrian, która organizuje "kreatywne śniadania", prowadzi kursy kreatywności oraz angażuje się w takie inicjatywy jak MakerSpace czy MediaLab Innowacji Społecznej. Warsztaty będą poświęcone wybranym metodom kreatywnej pracy w zespole oraz konstruktywnemu podejściu do problemów i wyzwań. Sam tytuł nieźle zachęca: "Every problem is an opportunity. The bigger the problem, the bigger the opportunity."
  2. Dominik Lisik - projektant (Wydział Form Przemysłowych krakowskiej ASP) i architekt (AA School of Architecture w Londynie). Wykłada na Wydziale Wzornictwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz zajmuje się krytyką dizajnu i architektury w czasopiśmie 2+3D. Na WebMuses Unplugged pokaże wam jak tworzyć przestrzenne makiety. Interaktywny park z drewnianych patyczków? Can do!
  3. @Maria Skrzypek i @Mateusz Herych z Hackerspace Kraków poprowadzą warsztaty pt. "Sieć komputerowa po ludzku". Zachęcają oto tak: "Niemal wszyscy używamy Internetu, ale niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak ciekawe podróże odbywają nasze dane po naciśnięciu klawisza 'enter'. Niekiedy mogą przypominać pełne przygód wakacje na tropikalnej wyspie, inne zaś wycieczkę przez poszczególne okienka urzędu skarbowego. Nasze warsztaty pomogą ci wczuć się w rolę urządzenia sieciowego i poznać specyfikę pracy sieci."
  4. Kasia Ogińska - psycholog, współtwórczyni agencji reklamowej Mrufka, wykładowca Instytutu Sztuki UP oraz amatorka dobrego dizajnu. Dla WebMuses poprowadzi warsztat psychologiczno-dizajerski zapoznający z koncepcją projektowania, która szczególnie uwzględnia emocje.
  5. Kasia Mrowca (Analityk Systemów Informacyjnych, pasjonatka IT i statystyki) będzie uczyć podstawowych technik zbierania wymagań i szybkiej wizualizacji potrzeb użytkowników. Powie również jak lepiej dogadywać się z programistami poprzez rysowanie schematów.
  6. "Agile w Grach" to temat warsztatu, który poprowadzi jedna z naszych Muz! Ola Puchta zajmuje się projektowaniem doświadczeń - od gier miejskich przez edukacyjne gry planszowe aż po produkt dla programistów.

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia