Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

wroc.py

Wydarzenie:
wroc.py
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
14.09.2022 (środa)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
wybrzeże Juliusza Słowackiego 5b
Adres:
wybrzeże Juliusza Słowackiego 5b
Strona www:
Opis:

Wrześniowe spotkanie wroc.py zostanie zorganizowane przez wrocławski medtech - Infermedica. Zapraszamy na prezentacje oraz networking!

14.09.2022 godz. 19:00

Odra Centrum wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław


Przed nami dwie prezentacje:

1. Modularny Monolit w Pythonie: podróż - Tomasz Kaputa

Co jest tzw. "modularny monolit"? Kiedy go budować i czym się różni od "zwykłego" monolitu? Dlaczego w ogóle go rozważać, jeśli możemy pisać mikroserwisy? Na te i pokrewne pytania postaram się odpowiedzieć prezentując wypracowaną w Infermedica interpretację tytułowej architektury. Opis uzupełnię przykładami organizacji projektu, dobrych praktyk oraz wzorców projektowych opartych o ideę clean architecture.

Tomasz Kaputa - Solution Architect w Infermedica. Przez ponad dekadę pracował w firmach o różnej wielkości w Polsce i zagranicą. Podejmował role m.in.: programisty, team leadera, scrum mastera i architekta. Specjalizuje się w Pythonie i Javascripcie. Zwolennik pragmatyzmu i ewolucyjnego podejścia do rozwoju oprogramowania. Prywatnie: dużo czyta i z chęcią podróżuje.


2. Dzielenie monolitu w praktyce - Krzysztof Kędzierski

W cyklu życia każdego monolitycznego systemu nastaje moment, gdy ktoś pełnym nadziei głosem powie "podzielmy to". Zaczynamy snuć piękne wizje systemów rozproszonych i mikroserwisów, które zazwyczaj prowadzą do rozczarowań. Należy wtedy odpowiedzieć sobie na 2 pytania: co wydzielić i jak to zrobić? Podczas prezentacji opowiem o heurystykach i taktykach dzielenia monolitu, omawiając błędy popełniane często podczas tej operacji.

Krzysztof Kędzierski - Head of Engineering w Infermedica. Swoją przygodę z IT rozpoczynał od ról developerskich, stopniowo wchodząc w role liderskie/managerskie. Pracował w firmach o różnej specyfice jak software house, startup, duża firma produktowa, bank inwestycyjny. Specjalizuje się w wysokopoziomowej architekturze na przecięciu z zarządzaniem zespołami i organizacją. Prywatnie: wielki fan piłki nożnej.


Wstęp na wydarzenie jest wolny. Dla uczestników zapewniamy przekąski oraz napoje.

Prosimy o potwierdzenie obecności przez meetup.com.

Do zobaczenia!


COVID-19 safety measur
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia