Logo Crossweb

Podcasty HR, których warto słuchać

Iwona Karczmarczyk, 01 czerwca 2020
Podcasty HR, których warto słuchać

Jak wiecie, od niedawna w naszym serwisie możecie znaleźć nie tylko wydarzenia, ale także podcasty związane z branżą digitalową. Tytułów jest w naszej bazie sporo, dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam starannie wybrane propozycje, z którymi warto się zapoznać. Na pierwszy ogień wzięliśmy branżę HR!


Polskojęzyczne


Na polskim rynku podcastowym coraz częściej pojawiają się wartościowe pozycje dla przedsiębiorców i specjalistów branży digitalowej. Proponujemy Wam zapoznanie się z poniższymi pozycjami.


Talent Development Institute – Ela Krokosz 


Autorka podcastu – Ela Krokosz Kontakt – jest CEO Talent Development Institute oraz twórczynią pierwszego w Polsce programu do self coachingu. W swoim podcaście porusza tematy, które zainteresują szczególnie bardziej doświadczonych specjalistów HR.


Podcast “Talent Development Institute”.


O strategiach rekrutacyjnych w kryzysie – Mateusz Mucha


Nowopowstały podcast agencji Humeo powstał z potrzeby edukacji branży, jak radzić sobie w niecodziennych, kryzysowych sytuacjach. Zastój w rekrutacji, zmiany strategii biznesowych, zmniejszenie budżetów — jak sobie z nimi radzić? Dowiecie się od Mateusza.


Podcast “O strategiach rekrutacyjnych w kryzysie” w Crossweb.


Raczkuje w HaeRach – Filip Kaczmarek


Podcast Filipa Kaczmarka przypadnie go gustu zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym specjalistom HR. Słuchowisko spodoba się szczególnie entuzjastom wywiadów, bo właśnie na taką formę zdecydował się autor. 


Podcast “Raczkuje w HaeRach” w Crossweb.


EB-on – Małgorzata Wojciekiewicz 


Małgorzata Wojciekiewicz stworzyła podcast, z którym powinien zapoznać się każdy, kto ma do czynienia z rekrutacją. Wiedza zawarta w odcinkach przyda się nie tylko osobom, które zawodowo zajmują się zarządzaniem zasobami ludzkimi, ale też małym i średnim przedsiębiorcom zajmującym się rekrutacją samodzielnie.


Podcast “EB-on”.


Głos HR – Anna Kusa


Anna Kusa w opisie swojego podcastu określa go jako “HR w pigułce”. Formaty i tematy są naprawdę zróżnicowane – słuchacze znają tam rozmowy z ekspertami, case study, a poruszane są aspekty związane z zarządzaniem, rekrutacją czy rozwojem kariery w branży HR.


Podcast “Głos HR” w Crossweb.


Dream Employer – Większe Logo


Prowadzący podcast Paweł Zawadzki również postawił na wywiady. Rozmowy w kolejnych odcinkach dotyczą m.in. dobrych praktyk, strategii czy działań marketingowych w kontekście HR i Employer Brandingu.


Podcast “Dream Employer”.


Anglojęzyczne


Popularność podcastów w USA czy UK ma dużo dłuższą historię, dlatego też dużo więcej interesujących propozycji znajdziemy u anglojęzycznych twórców. Wybraliśmy dla Was 3 tytuły na dobry początek.


HR Happy Hour


HR Happy Hour to klasyk, od którego warto zacząć przygodę z HR-owymi podcastami. W niemal 426 odcinkach (stan na 20 maja 2020) zostały poruszone różnorodne tematy związane z employer brandingiem, zasobami ludzkimi czy karierą w branży rekrutacyjnej.


Podcast “HR Happy Hour”.


Recruiting Future


Recruiting Future to kolejny must-listen z imponującą listą odcinków. Prowadzący Matt Alder rozmawia ze swoimi gośćmi m.in. o doświadczeniach kandydata, kulturze pracy, technologiach HR, różnorodności czy przyszłości, jaka czeka rekrutację.


Podcast “Recruiting Future”.


Transform Your Workplace


Transform Your Workplace to podcast dla osób, które potrzebują czegoś więcej, niż porad dotyczących stricte pracy w HR. W kolejnych odcinkach eksperci HR, praktycy i przedsiębiorcy dzielą się swoimi doświadczeniami, które mają pomóc słuchaczom odnaleźć swoją drogę w budowaniu doskonałego miejsca pracy.


Podcast “Transform Your Workplace”.Jeśli chcecie posłuchać więcej podcastów o tematyce HR, zajrzyjcie również na crossweb.pl/podcasty/hr/.Blog - najnowsze wpisy

7 mitów związanych z pracą w IT
Ania Knap, 27 listopada 2022

Chyba każda osoba pracująca w branży IT spotkała się z takimi stwierdzeniami jak np. ,,Nie każdy może być programistą",

HackYeah 2022 - stoisko Crossweb
Ania Knap, 26 listopada 2022

Ostatni weekend nasz zespół spędził w Krakowie na HackYeah - największym hackathonie w Europie. Zapraszamy Was na małe p

UX Poland 2022 - relacja z wydarzenia
Katarzyna Petlic (admin), 14 października 2022

Tegoroczna edycja UX Poland była pierwszą, w której miałam okazję uczestniczyć. Konferencja odbyła się w Warszawie w dni