TechCamp #14 poświęcony był tematyce mobile. W trakcie spotkania przedstawione zostały trzy inspirujące"/> TechCamp #14 poświęcony był tematyce mobile. W trakcie spotkania przedstawione zostały trzy inspirujące" />
Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

TechCamp #14 Mobile w trzech odsłonach

12 lutego 2014
TechCamp #14 Mobile w trzech odsłonach

TechCamp #14 poświęcony był tematyce mobile. W trakcie spotkania przedstawione zostały trzy inspirujące prezentacje.

scira-14techcamp

Choć rynek mobile rozwija się w zastraszającym tempie, wystąpienia zostały dobrane tak, aby jak najtrafniej go scharakteryzować. Prelegenci opowiadali z pasją o swoich projektach, dla nudy nie było miejsca. Bardzo uderzało jednak to, że w Lizard King było strasznie głośno, co mimo dobrej fonii, nie sprzyjało speakerom.

Wystąpienia prezentowały różne warstwy tworzenia na platformy mobilne:

  • Programistyczna

Cordova, platforma do tworzenia natywnych aplikacji mobilnych w HTML, CSS i JavaScripcie, została przedstawiona przez jej wielkiego zwolennika, Krzysztofa Ścirę. Krzysiek jest bardzo aktywnym prelegentem, mimo tego, postawił sobie za zadanie, nigdy się nie powtarzać. Jest to nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę fakt, że minęły cztery lata jego speakerskiej kariery. Procek przedstawił Cordovę po raz trzeci (po uniFairs i KrakDroid), lecz poza tematem prezentacji, z poprzednich wystąpień, nie powtórzył ani słowa.

  •  Projektowa

Ania i Jarek z Unity, opowiadali o projekcie T-Mobile Trendy. Duże zlecenie, jakie zostało przejęte przez nich już w trakcie prac, nieelastyczny budżet i problemy z modyfikacją projektu, sprawiały nie lada wyzwanie. Ratunkiem okazała się reorganizacja samego warsztatu - team postawił wszystko na dwie karty - Scrum i RWD. Po dwóch latach ciężkiej pracy, udało się, strona działa od stycznia.

  • Marketingowa  

Piotrek na przykładzie "gry toaletowej" CityRush (ustawianie świateł drogowych w trakcie szczytu komunikacyjnego w Krakowie, Paryżu lub Nowym Jorku) mówił o działaniach marketingowych i odpowiednim przygotowaniu produktu przed dodaniem do AppStore. Odpowiednia prezentacja wizualna appki to podstawa!

W części drugiej, prelegenci, ze sceny, przenieśli się do Open Space, gdzie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami, aż starczyło wszystkim sił :)

W trakcie spotkania, wspomniano o dwóch zbliżających się wydarzeniach, na które warto się wybrać: Mobile Silesia #4  oraz Noc Informatyka^8.

Podsumowując:

TechCamp  to świetnie dopracowany cykl, biorąc pod uwagę dobór prelegentów, czy współpracę z mediami i lokalną społecznością. Rysą czternastego spotkania, było jednak nieodpowiednio dobrane miejsce, którego gwar momentami zagłuszał speakerów.

-- podstawowe dane o tym wydarzeniu: nazwa wydarzenia: TechCamp #14 Mobile data: 26.01.2014 miejsce: Kraków pozostałe dane o wydarzeniu
Blog - najnowsze wpisy