Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Niestety ta oferta pracy jest już nieaktualna. Sprawdź pozostałe oferty.

Inżynier DevOps (Kubernetes)

Dodano: Ponad miesiąc temu

Podstawowe informacje

Typ: DevOps
Poziom: regular

formalności

Typ umowy: b2b, Umowa o pracę, Umowa zlecenie

projekty

Wykorzystywane technologie/narzędzia:
Główne: Ansible, Docker, GIT, Gitlab, Kubernetes, Linux, OpenStack, Python, RabbitMQ, REST, SQL

praca

Elastyczne godziny pracy: Tak

inne wymagania

Język obcy: angielski
Poziom:

Benefity dla pracowników

Zdrowie
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej
Budżet integracyjny
  • Przyjazna atmosfera pracy w zgranych zespołach, o co dbamy m.in. poprzez udział w imprezach integracyjnych czy wspólnych inicjatywach dla lokalnych społeczności
Budżet eventowy
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia (np. Mundial Comarch, Comarch ONrun/ONbike)
Budżet rozwojowy
  • Możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia, konferencje)
  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązania IT
  • Praca przy międzynarodowych projektach dla największych światowych marek Szansa nauki od najlepszych - w Comarch pracuje wielu specjalistów
Praca w środowiskach chmurowych to powoli codzienność, która daje nam bardzo wiele korzyści. W ramach Comarch rozwijamy platformę chmurową Comarch Infraspace Cloud (CIC) w oparciu o Openstack’a, która umożliwia szybkie tworzenie środowisk z wykorzystaniem wirtualizacji (IaaS) oraz usług gotowych do użycia (PaaS). Jedną z usług, którą intensywnie rozwijamy w modelu PaaS jest Kubernetes. Dzięki pracy naszego zespołu użytkownicy platformy CIC mogą szybko rozpocząć wdrażanie aplikacji z wykorzystaniem usługi Kubernetes. Chcesz pracować z najnowszymi technologiami oraz realizować rozwój usługi Kubernetes w środowisku chmurowym? Lubisz rozwiązywać niebanalne problemy, wyzwania i chcesz się ciągle rozwijać? Szukamy inżynierów-pasjonatów Kubernetesa, platformy Openstack, nowych technologii oraz dobrych praktyk DevOps którzy zaangażują się w rozwój usług PaaS w ramach platformy chmurowej Comarch Infraspace Cloud. Jeśli nie wyobrażasz sobie codziennej pracy bez Kuberentes’a to dołącz do naszego zespołu już dziś! PROFIL PRACOWNIKA
  • Praktyczne doświadczenie (3 letnie) w administracji systemami operacyjnymi Linux (CentOS)
  • Bardzo dobra umiejętność programowania w językach skryptowym Bash oraz Python
  • Praktyczne doświadczenie (2 letnie) w pracy z kontenerami (Docker, Podman)
  • Bardzo dobra znajomość architektury klastra Kubernetes i komponentów Control Plane oraz Data Plane
  • Automatyzacja pracy z wykorzystaniem Infrastructure as a Code (Ansible, Terraform)
  • Tworzenie i zarządzanie procesami CI/CD
  • Wiedza z zakresu o Zagadnień sieciowych (Model OSI/DHCP/ARP/DNS/NAT) o Wirtualizacji serwerów o Relacyjnych baz danych oraz języka zapytań SQL o Systemu kontroli wersji GIT o Rest API
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Kreatywne rozwiązywanie problemów
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Chęć rozwoju i zdobywania wiedzy
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie na poziomie komunikatywnym
  • Dodatkowo mile widziane: o Praktyczne doświadczenie w instalacji, konfiguracji i administracji platformą Kubernetes (Kubernetes The Hard Way) o Znajomość platformy Openstack i jej komponentów o Praca z wykorzystaniem TripleO o Znajomość RabbitMQ oraz etcd o Znajomość Puppet’a o Praca z wykorzystaniem containerd lub CRI-O o Znajomość systemu operacyjnego Fedora CoreOS o Znajomość GitLab CI/CD
TWOJE ZADANIA
  • Dostarczanie usługi K8S w modelu PaaS w ramach platformy Comarch Infraspace Cloud (Private Cloud) z wykorzystaniem modułu Magnum
  • Rozbudowa usługi K8S (modułu Magnum) o nowe funkcjonalności w zakresie: o Skalowalności o Wydajności o Wysokiej dostępności o Aktualizacji klastrów K8S (zero-downtime) o Aktualizacji systemów operacyjnych klastrów K8S (zero-downtime) o Aktualizacji komponentów Control Plane (Master Nodes)
  • Tworzenie testów automatycznych usługi K8S (moduł Magnum) z wykorzystaniem CI/CD
  • Przygotowywanie i aktualizacja dokumentacji
DLA CIEBIE:
  • Okazja do pracy z najnowszymi technologiami Rozwijająca praca w zespole R&D
  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca w modelu hybrydowym (po okresie wdrożenia)
  • Brak dress code’u
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązania IT
czytaj więcej»