Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

123. Wrocław JUG

Wydarzenie:
123. Wrocław JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
05.02.2019 (wtorek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
WedrowkiPub
Adres:
Podwale 37/38
Opis:

Porozmawiajmy o rzeczach wszystkim Wam świetnie znanych.


Głodzenie wątków. Długie bloki synchronize. Niestabilne I/O. Problemy w wyborem lidera w klastrze.


To wszystko, to oczywiście problemy komunikacji. Takiej międzyludzkiej.


Czym innym jest meeting niż blokiem synchronize, rozciągniętym na wątki naszej uwagi? Cały projekt upada, bo jedna osoba wylądowała na L4 – dziwnie podobne do potężnych stron, upadających z powodu jednej niedziałającej usługi!


Komunikacja, ta w realnych życiu, ma dużo wspólnego z komunikacją pomiędzy wątkami/ procesami/maszynami. Obie są trudne – obie też powinny być przemyślane. Co najważniejsze dla nas – są pewnie lekcje, które odnoszą się do obu!


No dobra, ale czemu ja, programista, miałbym się tym przejmować? – zadajesz sobie pytanie. Odpowiedź jest prosta – komunikacja nie jest dziedziną przeznaczoną tylko i wyłącznie Product Managerom czy architektom. Niekończące się spotkania, czy ciągła niemożność dojścia do decyzji – to są rzeczy, które skutecznie wysycają twoje wewnętrzne zasoby i spowalniają cię w podobny sposób, jak niepotrzebna synchronizacja spowalnia twój kod.


Porozmawiamy o tym, w jaki sposób wiedza o współczesnych procesorach może nam pomóc zorganizować efektywne spotkania. Przekonamy się, co wspólnego mają ze sobą programiści i Java Memory Model. Nauczymy się, jak zaprojektować nieblokującą komunikację, i to bez używania brzydkich tricków jak Unsafe!


Ostrzeżenie – ludzie będą tutaj porównywani do zasobów.


Bio:

Inżynier, z silnym uzależnieniem od produktowej warstwy rozwiązania. Związany w przeszłości z Allegro, Jirą a ostatnio Dynatrace. Wszędzie gdzie się da szuka ciekawych danych, szczególnie takich bez struktury, Po godzinach zajmuje się inicjatywami trójmiejskiego JUGa, takimi jak Hackengarten, a także ostatnio próbuje nauczyć się swojego pierwszego (i najprawdopodobniej ostatniego) języka orientalnego.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia