Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

143. Spotkanie WG .NET - online - 15 urodziny

Wydarzenie:
143. Spotkanie WG .NET - online - 15 urodziny
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.03.2021 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Opis:

Zapraszamy wszystkich na spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 18.03 o godzinie 18.00

Z wiadomych względów kontynuujemy formę "online" spotkań, na YouTube.


Oto co mamy w planach:


➡ Urodziny grupy

------------------------

W marcu obchodzimy urodziny. 15 lat temu odbyło się pierwsze spotkanie Warszawskiej Grupy .NET

Chwilę powspominamy, postaramy się zaprosić gości specjalnych i zorganizować niespodzianki


➡ Prezentacja 1

------------------------

Prelegent: Maciej Misztal

Temat: "DevOps Warstories - czyli co słychać w Allegro Pay"


Opis: Opowieść o tym jakie wyzwania napotyka projekt, który wyszedł z fazy startupu i zaczyna gwałtownie rosnąć - oraz jak sobie z tym radzimy.


Bio: Absolwent wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, programuje od ok 5-tego roku życia. Do tej pory zetknąłem się z takimi językami jak: Basic, Pascal, C/C++, Fortran, Ruby, Python, JS/TS, C#. Z .NET'em jestem związany od ok 2010 r. Zaczynałem od Silverlight i WPF, w międzyczasie był Windows Phone, potem zwróciłem się w stronę http://ASP.NET / WebApi a finalnie w stronę http://ASP.NET Core. Jestem 100% samoukiem, nie posiadam formalnego wykształcenia w tym kierunku. Korzystam z praktycznie każdego dostępnego źródła wiedzy i przyswajam ile się da. Interesują mnie zagadnienia związane z DevOps, najczęściej można mnie spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, takimi jak infrastruktura, automatyzacja build'ów i release'ów, integracja z platformą hostującą. Jestem wielkim zwolennikiem podejścia "infrastructure as code" a także wielkim fanem konteneryzacji. Prywatnie, pasjonat żeglarstwa - także pełnomorskiego.


➡ Prezentacja 2

------------------------

Prelegent: Adam Furmanek

Temat: "Od żarówki do .NET-a - jak działa komputer?"


Opis: Komputer - rzecz powszechna, do pracy, do rozrywki, do nauki, a teraz nawet do obsługi lodówki. Zegarki są teraz wydajniejsze obliczeniowo, niż komputery użyte przez NASA do wysłania człowieka na Księżyc. Ale czy właściwe wiemy, jak one działają? Czym jest architektura von Neumanna, mikrokod, x86 i inne popularne terminy? Jak to może, że ten kawałek krzemu potrafi w sekundy policzyć więcej, niż my przez całe życie?

W prezentacji dowiemy się, jak to wszystko działa pod spodem. Zaczniemy od żarówek i kabelków, a skończymy z maszyną wspierającą .NET. Zrozumiemy fizykę układów logicznych i dlaczego tak długo zajęło nam dotarcie tu, gdzie teraz jesteśmy.


Bio: Nazywam się Adam Furmanek i od lat interesuję się platformą .NET, szczegółami jej implementacji i wszystkim, co jest pod spodem. Często dekompiluję kod lub generuję go w locie aby złapać StackOverflowException, przydzielić ręcznie pamięć lub wyłączyć GC. Zawsze jestem zainteresowany szczegółami technicznymi używanych przeze mnie narzędzi, aby móc lepiej je wykorzystać. Nie zamykam się na .NET, pracuję też w Scali i innych językach na JVM, nieobcy jest mi paradygmat funkcyjny lub bazy danych i systemy rozproszone. Obecnie pracuję w firmie Amazon, gdzie zajmuję się systemami rekomendacji, generowaniem głosu i innymi zastosowaniami uczenia maszynowego.

Twitter: @furmanekadam

Linkedin: linkedin.com/in/adam-furmanek/

Blog: blog.adamfurmanek.pl (blog)


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia