Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

150. Spotkanie WG .NET - stacjonarne & online

Wydarzenie:
150. Spotkanie WG .NET - stacjonarne & online
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
17.02.2022 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Strona www:
Opis:

Serdecznie zapraszamy, na 150 spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które po raz pierwszy od rozpoczęcia się pandemii, odbędzie się w murach Politechniki Warszawskiej.

Na Politechnikę wracamy dzięki uprzejmości dyrekcji Instytutu Techniki Cieplnej (ITC PW). Sam instytut jest częścią Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa (MEiL).

-------------------------------------------------

Insytut Techniki Cieplnej

ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa

Sala: 105 (1 piętro)


W roku 2022 mamy zaplanowane 3 spotkania, które odbędą się w tej lokalizacji.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej, tj. spotkamy się stacjonarnie w instytucie, ale również postaramy się zorganizować spotkanie online na YouTube


Liczba wolnych miejsc w sali jest ograniczona. Prosimy nie blokuj innym miejsca. Jeżeli zdecydujesz się oglądać spotkanie na YouTube, również prosimy o nie blokowanie miejsca.


Co mamy w planach:


➡ Prezentacja 1

Prelegent: Michał Romanowski

Temat: "Przewidywanie szeregów czasowych przy użyciu Azure Functions i Google BigQuery"

Opis: Krótka historia proaktywnej optymalizacji kosztowej chmury z wykorzystaniem Azure Functions oraz modelu ARIMA od Google BigQuery.

Bio: Jestem DevOpsem ze szczególnym naciskiem na publiczną chmurę, aktualnie to głównie Azure. Lubię programować we wszystkim, szczególnie jeśli tego nie rozumiem - odkrywanie bebechów sprawia mi sporo frajdy. Ostatnio zajmuję się automatyzacją wszystkiego i wszędzie, głównie wdrożeń infrastruktury na środowiska chmurowe. Ponieważ moja kariera jest krótka to nie znam innego podejścia niż IaaC, a on-premise jest mi obce. Aktualnie kończę, a raczej zaczynam II stopień na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jeśli przypadkiem doba rozciągnie się do 25h to lubię się poruszać.


➡ Prezentacja 2

Prelegent: Bartek Różański

Temat: "Jak testować bezpieczeństwo aplikacji webowych"

Opis: Tworząc oprogramowanie chcemy aby było nie tylko funkcjonalne czy szybkie, ale również bezpieczne. Wydawać by się mogło, że do testowanie bezpieczeństwa aplikacji potrzebujemy specjalisty od security, czy drogiego oprogramowania. Nic bardziej mylnego. Do wyłapania większości "low hanging fruits" wystarczy darmowe oprogramowanie i podstawowa wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Podczas prelekcji pokażę jak można "w domowym zaciszu" przetestować aplikację, czym to zrobić, oraz na co głównie zwracać uwagę. Zapraszam.

Bio: Programować zacząłem jeszcze w liceum w starym, dobrym Turbo Pascalu. Skończyłem WAT i przez kolejne 11 lat zdobywałem doświadczenie programisty (PHP, Java, C#), projektanta i architekta tworząc systemy IT dla administracji państwowej. Jakieś 8 lat temu z racji jednego z projektów, zainteresowałem się tematyką bezpieczeństwa systemów IT, a w szczególności metodami bezpiecznego programowania. Od 6 lat pracuję jako konsultant 7N i Senior Security Developer w dużej amerykańskiej korporacji, gdzie odpowiadam za to, aby tworzone oprogramowanie było bezpieczne. W międzyczasie zacząłem również dzielić się zdobywaną wiedzą na konferencjach i warsztatach, gdzie realizuję swój cel, aby jak najwięcej programistów miało choćby podstawowe pojęcie o bezpiecznym programowaniu. Prywatnie, jestem fanem aktywnego wypoczynku (żagle, narty, kajaki, rowery), oraz zapalonym biegaczem średnio i długodystansowym.


Więcej informacji: https://www.meetup.com/WG-NET/events/283861752/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia