en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#17 Allegro Tech Live - IOS pod maską

Wydarzenie:
#17 Allegro Tech Live - IOS pod maską
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
15.04.2021 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie
  • 18:10 - 18:40 - Dostępność na iOS w praktyce
  • 18:45 - 19:15 - Binarny Bestiariusz
  • 19:20 - 19:50 - Robo Testy - Jak szukamy crashy w aplikacji iOS przed wydaniem
  • 19:55 - 20:25 - Nowe Dependency Injection w aplikacji Allegro na iOS
  • 20:30 - Zakończenie
Opis:

Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was. A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.


(live stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/)

(zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!)


OPISY PREZENTACJI:

Adam Grzegorowski – Dostępność na iOS w praktyce

Każda konferencja iOS musi mieć prezentację z accessibility. Nie inaczej jest tym razem. Prezentacja o tyle inna od innych ponieważ nie skupia się na samym przedstawieniu accessibility w iOS, ale na częstych problemach użytkownika, które w łatwy sposób można rozwiązać.


Kamil Borzym – Binarny Bestiariusz

Binarny Bestiariusz to kompendium wiedzy o mistycznych stworach z ekosystemu Apple. Moja prezka opisuje kilka kart tej tajemnej księgi*. Pokażę wam niskopoziomowe mechanizmy które umożliwiają działanie aplikacji iOS i macOS. Postaram się by wiedza miała wymiar praktyczny.

* tak naprawdę nie ma takiej księgi, chciałem tylko zrobić mroczną atmosferę


Fabian Grześ – Robo Testy - Jak szukamy crashy w aplikacji iOS przed wydaniem

W połowie roku 2020 przeszliśmy zmiany organizacyjne, przez to powstała potrzeba automatyzacji procesu wydań. W prezentacji opowiem wam o jego części czyli Robo Testach - jak działają, z czym się musieliśmy się zmierzyć podczas ich pisania oraz jak wpłynęły na sam proces wydawania aplikacji.


Maciej Piotrowski – Nowe Dependency Injection w aplikacji Allegro na iOS

W aplikacji Allegro dla kupujących mamy 100+ modułów. W prezentacji opowiem o tym jak je generujemy oraz jakie podejście obraliśmy aby zapewnić współdzielenie zależności pomiędzy tymi modułami. W nowym podejściu nie musimy tworzyć cross-zależności pomiędzy modułami co istotnie skraca czas kompilacji.


BIO:

Prowadzący Karol Teske - Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League.


Adam Grzegorowski - Programistą na platformę iOS został przypadkiem, jednak polubił ją na tyle że już 10 rok walczy z jej błędami. Jego konikiem jest piksel perfect UIKit dostępny dla wszystkich dzięki Accessibility. Z Allegro od 2014 roku.


Fabian Grześ - Fabian jest developerem iOS już prawie od 5 lat w tym od ponad roku w Allegro. Lubi pracować nad automatyzacją procesów związanych z aplikacjami. W wolnych chwilach lubi odrywać nowe smaki, eksperymentując w swojej kuchni.


Kamil Borzym -Kamil jest developerem iOS. Lubi wiedzieć jak różne rzeczy działają od środka, dlatego czasem dekompiluje to i owo.


Maciej Piotrowski - Maciej jest zapalonym programistą iOS, który przywiązuje dużą wagę do szczegółów i jakości kodu. Lubi ulepszać rzeczy, zawsze szuka optymalnych rozwiązań. Nigdy nie przestanie go zadziwiać, że w świecie programowania problemy można rozwiązać na setki różnych sposobów. W 2016 roku razem z przyjaciółmi zacząć pisać blog swifting.io, na którym publikuje swoje przemyślenia na różne tematy.


Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3JBLxWRUi

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia