177. spotkanie WG.NET
Serdecznie zapraszamy na 177. spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które odbędzie się w murach Wydziału MiNI PW, w sali 328.
## Prezentacja 1
Prelegent: Bartek Różański
Temat: Kryptografia postkwantowa - czy .Net jest na nią gotowy?
Opis: TBA
Bio: Programować zacząłem jeszcze w liceum w starym, dobrym Turbo Pascalu. Skończyłem WAT i przez kolejne 11 lat zdobywałem doświadczenie programisty (PHP, Java, C#), projektanta i architekta tworząc systemy IT dla administracji państwowej. Jakieś 11 lat temu z racji jednego z projektów, zainteresowałem się tematyką bezpieczeństwa systemów IT, a w szczególności metodami bezpiecznego programowania. Od 9 lat pracuję jako konsultant 7N i Senior Security Developer w dużej amerykańskiej korporacji, gdzie odpowiadam za to, aby tworzone oprogramowanie było bezpieczne. W międzyczasie zacząłem również dzielić się zdobywaną wiedzą na konferencjach i warsztatach, gdzie realizuję swój cel, aby jak najwięcej programistów miało choćby podstawowe pojęcie o bezpiecznym programowaniu. Prywatnie, jestem fanem aktywnego wypoczynku (żagle, narty, kajaki, rowery), oraz zapalonym biegaczem średnio i długodystansowym.
## Prezentacja 2
Prelegent: Artur Boryczko
Temat: Klasyfikacja dokumentów z wykorzystaniem LLM
Opis: Podczas sesji pokażę, jak modele językowe, takie jak ChatGPT, mogą pomóc w klasyfikowaniu dokumentów. Zaczniemy od prostych przykładów, a potem pokażę, jak dzięki technikom treningu i informacji zwrotnej można w łatwy sposób osiągnąć jak najlepszą precyzję i skuteczność. Jeśli interesują Cię praktyczne sposoby na wykorzystanie LLM w swoich projektach, ta sesja jest właśnie dla Ciebie!
In this talk, we're going to revisit the basics of programming languages. We'll see why our interfaces are wrong, why async shouldn't use coroutines, why we shouldn't encapsulate with private members, or why we should replace strings with something better. We'll see the problems and then consider solutions that lead to better language design and better code quality.
Bio: Poznajcie Artura! Jego imię po celtycku oznacza 'niedźwiedź'. Jako współzałożyciel BIMBEARS z niebywałym zapałem angażuje się w cyfrową transformację firm dzięki technologiom Microsoft. Gdy nie analizuje systemów i nie tropi ich słabych punktów, Artur relaksuje się przy dobrej planszówce w swoim ulubionym pubie.