Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

199. Zabawa z algorytmami & wypalanie w branży IT - Ola Kunysz & Tomasz Melcer

Wydarzenie:
199. Zabawa z algorytmami & wypalanie w branży IT
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.02.2023 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
WędrówkiPub - Wrocławski Klub Eventowy
Adres:
Podwale 37
Strona www:
Opis:

1. Zabawa z algorytmem: jak algebra zaoszczędziła czas użytkownikom PDA

Abstract:

Lubię czytać o zakamarkach informatyki, które nie tylko aplikują się do rozwiązywania praktycznych problemów, ale też są w jakiś sposób interesującym podejściem do problemu. Tak znalazłem algorytm, który swego czasu zaoszczędzał sporo czasu użytkownikom urządzeń typu PDA w trakcie kopiowania danych. A że czynił to sprytnie wykorzystując algebrę na poziomie mniej więcej szkoły średniej, spodobał mi się tak bardzo, że chcę Wam o nim opowiedzieć. Skorzystajmy więc z okazji, odłóżmy na chwilę codzienną praktykę i wspólnie pobawmy się tym algorytmem. Zapraszam więc do zabawy wszystkich, którzy lubią takie łamigłówki, a także tych, co drapią się po głowie i zastanawiają się, w jaki sposób algebra może być jakkolwiek użyteczna w programowaniu?


Język: PL

Prelegent: Tomasz Melcer

Praktyk-programista i uczeniomaszynowiec z nastoletnim stażem w biznesie i ciut dłuższym hobbistycznie. Umiem napisać kod w C ze wskaźnikami, czasami nawet uda mi się przy tym nie naruszyć ochrony pamięci. Pythona nauczyłem się, bo przestałem rozumieć swój kod w Perlu. Java miłością nie była, ale przywykłem i doceniam jej zalety. Uważam też, że Basha da się lubić. Lubię też grać w planszówki i uczyć się języków naturalnych.


2. Nie wypalaj się! Jak żonglerka może uratować pracowników branży IT?

Abstract:

Wypalenie zawodowe dotyka coraz większej liczby pracowników w branży IT. Często pomimo świetnych zarobków, komfortowych warunków pracy, ergonomicznych krzeseł i owocowych wtorków wiele osób traci motywację do wykonywania swoich obowiązków. Zwłaszcza tych osób, których praca jest pasją. Nie musi tak być! Pasja może w Tobie płonąć i Cię nie spalać. Trzeba tylko ostrożnie obchodzić się z tym ogniem. Podczas tej prezentacji opowiem czego doświadczyłam na własnej skórze, jak rozpoznawać niepokojące symptomy wypalenia i co na to WHO.


Język: PL

Prelegent: Ola Kunysz

Ola Kunysz jest programistką związaną z branżą IT od kilkunastu lat. Doświadczenie zdobywała w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Pracowała w wielu międzynarodowych projektach ― od telekomunikacji, przez fin-tech, po e-commerce. W 2018 roku zmagała się z wypaleniem zawodowym, rok później założyła Szkołę Testów, a w 2021 roku opublikowała książkę "Kierunek Jakość". Kiedy jest offline, jeździ na jednośladach, chodzi z psem po górach albo ćwiczy jogę.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia