Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

2 prezki - GREENFIELD w starych projektach oraz Agregaty w DDD

Wydarzenie:
2 prezki - GREENFIELD w starych projektach oraz Agregaty w DDD
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
11.04.2023 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Stefana Jaracza 64
Adres:
Stefana Jaracza 64
Strona www:
Opis:
  • Prezentacja 1 : "Mój stary to fanatyk GREENFIELDA” - Paweł Ławicki, IDEMIA


Gdzie jest ten osławiony i wszędzie wspominany Greenfield w projektach IT? I czy rzeczywistość tworzenia nowych aplikacji jest równie ciekawa, co możliwość pracy z systemem, który od dłuższego czasu jest już na produkcji? Wielu z nas z zaciekawieniem obserwuje nowinki technologiczne i uczestniczy w różnych eventach, żeby poszerzać swoje horyzonty. Ale jak nowinki wprowadzić do projektu i wykorzystać zdobytą wiedzę? Zapraszam na prezentację, podczas której podzielę się kilkoma patentami i doświadczeniami, które pomogą Ci wprowadzić do Twojej pracy trochę powiewu świeżości i nowych technologii.


Paweł Ławicki, IDEMIA

Ponad 10 lat w branży IT. Od początku związany z Javą. Aktualnie Team Leader w projekcie SRC (Payments). Ostatnio mocno zainteresowany technologią Blockchain.

----------------

  • Prezentacja 2 : „Czego mama nie powiedziała Ci o agregatach… a powinna” - Mariusz Gil


Poznawanie świata Domain-Driven Design wiele osób rozpoczyna od wzorców implementacyjnych. Słowa Linusa Torvaldsa “Talk is cheap. Show me the code” często sprawiają, że jak najszybciej chcemy zobaczyć w praktyce, jak dany pomysł może wyglądać w kodzie, choćby osławione agregaty. W końcu wszystkie konferencyjne prezentacje pokazują ten koncept w samych superlatywach… Późniejsza rzeczywistość w kodzie to już zupełnie inna sprawa, często niestety trochę smutna.


Przyjrzymy się zatem kilku ważnym aspektom związanych z agregatami. Aspektom, które często powodują problemy w projekcie wychodząc dopiero “na prodzie”, już w trakcie działania systemu. I jednocześnie mają duży wpływ na strukturę powstającego w projekcie kodu.


Zapraszam na krótką historię z życia o tym, czego mama nie powiedziała mi o agregatach, choć powinna… Być może w twoim następnym projekcie powstaną one inne, lub nie powstaną w ogóle.


Mariusz Gil, “Better Software Design”

Programista wywodzący się z PHP, Architekt Oprogramowania, od 3 lat twórca podcastu „Better Software Design”, w którym toczy rozmowy o projektowaniu, architekturze i wyzwaniach z tym związanych.


Więcej informacji: https://www.meetup.com/java-user-group-lodz/events/292485233/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia