Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

2 prezki: Krótka historia jednego wycieku/The Magic of JWT

2-prezki-krotka-historia-jednego-wyciekuthe-magic-of-jwt
Wydarzenie:
Meetup Java
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.04.2024 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Nowe biuro Sii w Łodzi
Adres:
Piotrkowska 157A, Hilton, na przeciwko Stajni Jednorożców
Opis:

Wspólnie z łódzkim oddziałem Sii zapraszamy na dwie prelekcje: Mariusza Magdziarza oraz Sylwestra Antosika.

Krótka historia jednego wycieku - Opowieść oparta na faktach.

Opowiem jak to było z jednym wyciekiem w sofcie który aktualnie robię, pokażę jak go debugowanie oraz czego przy okazji się nauczyłem.

Co ciekawe będę opowiadał o wycieku który dotyczyły pamięci natywnej JVMa - będzie o mallocu oraz jemallocu, trochę o konfiguracji JVM w środowisku Kubernetes. Na koniec będzie trochę obrazków w postaci FlameGraph'ów.

Mariusz Magdziarz

Swoją przygodę z programowaniem zacząłem dość dawno, chyba nawet już nie pamiętam dokładnie daty ;)... nie programowałem w przedszkolu ani w wieku 15 lat :) Przewinąłem się przez takie języki programowania jak: Clipper, VBA, PHP, SQL, Java, Kotlin, JavaScript - tak robiłem również na froncie ;) Zdarzyło mi się również pracować jako admin… i to w Urzędzie Skarbowym. Miałem szczęście uczestniczyć w każdej fazie wytwarzania oprogramowania, zaczynając od wymyślania produktu, a kończąc na jego supporcie, czy przepisaniu na kolejną cudowną technologię. Prywatnie jestem fanem hot hatch’y i heavy metalu, ponadto udzielam się w JUG.


The Magic of Authentication and Authorization

Spotkanie poświęcone będzie problemowi uwierzytelniania, a także autoryzacji przy pomocy JWT (Json Web Token). Na początku przypomnimy sobie najważniejsze zagadnienia dotyczące wymienionych pojęć. Następnie przejdziemy do szczegółów. Omówimy zasadę działania JWT, a wszystko będzie poparte realnymi przykładami. Przeanalizujemy dobre praktyki oraz potencjalne błędy implementacyjne wraz z ich skutkami.

Sylwester Antosik

Od 6 lat pracuje jako software engineer, z czego od ponad 2,5 roku w Sii w Centrum Kompetencyjnym Digital.Jego doświadczenie dotyczy głównie tworzenia aplikacji webowych w Javovym stacku technologicznym. Pasjonuje się algorytmiką, system design-em, cybersecurity oraz chętnie dzieli się wiedzą.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia