Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#208 Warsztat: Zrozumieć i rozwijać role w zespole Scrumowym

Wydarzenie:
#208 Warsztat: Zrozumieć i rozwijać role w zespole Scrumowym
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
Tematyka:
Data:
27.07.2020 (poniedziałek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Opis:

Informacje o warsztacie!


1) Po zakwalifikowaniu się do listy uczestników otrzymacie wiadomość na meetup.com z linkiem do warsztatu.


2) Warsztat ma limitowaną liczbę 20 miejsc . Zapisujecie się na waitlistę. Przed wydarzeniem spośród osób zapisanych na waitlistę zostaną wybrani uczestnicy warsztatu.


3) Podczas warsztatu będzie wykorzystywana tablica miro: https://miro.com/


Warsztat: Zrozumieć i rozwijać role w zespole Scrumowym w kilku prostych krokach


Scrum jest obecnie bardzo popularnym frameworkiem stosowanym do wytwarzania złożonych produktów w założonym środowisku. Każdy kto czytał choć raz Scrum Guide wie, że Scrum jest „łatwy do zrozumienia, trudny do zastosowania”. Trudności dostarcza miedzy innymi dogłębne zrozumienie ról i obowiązków w zespole Scrumowym. Niejednokrotnie obraz niefortunnego zastosowania Scrum dopełnia źle pojmowana rola managera działającego w otoczeniu zespołu Scrumowego. Jak w takim razie uczyć zespoły scrumowe dobrego wykorzystania ram postępowania Scrum?


Na to pytanie odpowie właśnie ten warsztat. Uczestnicy będą mogli zobaczyć w jaki sposób przeprowadzić warsztat z zespołem. W wyniku warsztatu osoby w nim uczestniczące dowiedzą się na jakich obowiązkach powinny się skupić. Zrozumieją gdzie przebiega granica pomiędzy poszczególnymi rolami, w których obszarach występuje wspólna odpowiedzialność. Podział ten wprowadza porządek w złożonej układance zespołowej oraz organizacyjnej. Właściwe zrozumienie swojej roli bezsprzecznie przekłada się na lepsze funkcjonowanie zespołu i w konsekwencji produktywność.


Warsztat jest skierowany do Scrum Masterów, Product Ownerów, Scrum Deweloperów, managerów pracujących z zespołami Scrumowymi oraz wszystkich tych którzy znają choć trochę Scrum i chcą pogłębić swoją wiedzę na jego temat.


Kuba Milewski | https://www.linkedin.com/in/kubamilewski/


Scrum Master z 7-letnim doświadczeniem w tej roli. Jako Scrum Master ma doświadczenie w pracy z różnych konfiguracjach zespołów i organizacji: pojedyncze zespoły produktowe oraz zespoły pracujące przy dużych inicjatywach z wykorzystaniem skalowania Scruma, zespoły skolokowane i rozproszone, organizacje różnych rozmiarów od startupów do dużych międzynarodowych firm (m.in. Grupa Pracuj, CGI, Ivanti, czy obecnie Nykredit).


W codziennej pracy wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia jako programista, w szczególności ciekawość “jak działają rzeczy”. Dzięki czemu świadomie i skutecznie wspiera zespoły i organizacje w odkrywaniu lepszych sposobów współpracy przy tworzeniu oprogramowania.


Tomek Pawlak | https://www.linkedin.com/in/tomasz-pawlak/


Tomek od kilku lat jako trener Scrum dzieli się swoją wiedzą pomagając firmom IT podnosić jakość oprogramowania oraz budować przyjazne środowisko pracy. Takie w którym zaangażowanie, produktywność oraz rozwój stają się osiągalne!


Wspierał zwinne transformacje m.in. w takich firmach jak StepStone, RST Software Masters, Logintrans oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Tomek był współorganizatorem premierowej edycji konferencji ScrumDays w Polsce oraz jej dwóch kolejnych edycji. Jest założycielem „inicjatywy dla Scruma”. Z jego poglądami na temat Scrum, zwinności oraz radzenia sobie ze złożonością można przeczytać na blogu Buena Vista People Scrum (http://tomekpawlak.pl/).


Tomek jest również autorem, zdobywającego coraz większą popularność, narzędzia dla praktyków Scrum pod nazwą „Utture kompas Scrum Mastera”. Więcej informacji o projekcie oraz narzędziu można znaleźć na stronie https://utture.com.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia